Największy konkurent Beyond Meat trafi do sklepów

01.08.2019 15:04
Impossible Burger|undefined Fot. źródlo: Shutterstock

Impossible Foods otrzymało zgodę od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków na sprzedaż swoich produktów w amerykańskich sieciówkach. Pozostaje czekać, aż bezmięsne mięso trafi w końcu do naszego kraju.

Według wielu amerykańskich krytyków kulinarnych Impossible Meat smakiem, jakościa i konsystencją bliższą mięsu, przewyższa Beyond Meat - jeden z największych wegańskich hitów ostatnich lat. Dlatego, mimo jego nieobecności w naszym kraju wielu z fanów wegetariańskiej szamy śledzi informację na temat nowości żywieniowych prosto z próbówki.

Wczoraj Beyond, obecny od kilku miesięcy w wybranych polskich knajpach, ogłosił, że ich produkty (oprócz burgerów to kiełbaski i polskie "mielone") będzie dostępny do kupienia w sklepie przy ulicy Vogla, a Impossible postanowił odpowiedzieć pojawieniem się w amerykańskich sklepach, w który BM obecny jest od kilku dobry miesięcy.

Przeczytaj także

Jak poinformowali dziennikarze Bloomberga, Impossible trafi  do amerykańskich sklepów już 4 września. Po tym jak FDA zaakceptowało wniosek złożony przez firmę o możliwość sprzedaży swojego mięsa wprost do wygłodniałych fanów.

Kiedy Impossible w Polsce?

Dotąd Impossible Food najbardziej był znany ze współpracy z kilkoma amerykańskimi sieciówkami z burgerami, wśród których znalazł się dobrze znany w Polsce Burger King, jak i Qdoba czy Claim Jumper.

Nie znamy na razie planów firmy odnośnie polskiego rynku, ale widząc jak szybko rozrasta się rynek wegańskiego jedzenia w naszym kraju mamy nadzieję, że Impossible niedługo zagrozi monopolowi Beyonda.

Zresztą polski Burger King wprowadził niedawno pierwszego w historii sieciówki wegetariańskiego burgera. Więc możemy mieć nadzieję, że dołączy do niego wersja wegańska.

Popularność sztucznego mięsa doprowadziła w zeszłym roku do sytuacji, w której obie konkurencyjne firmy musiały mierzyć się z brakami ich produktów na półkach sklepowych i barach w Stanach. Na giełdzie akcje BM wrosły kilkuset krotnie w zaledwie kilkanaście miesięcy, a wydaje się, że popyt na zdrowe i etyczne jedzenie dopiero się tak naprawdę rozkręca.

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.