Nastolatek w 17 dni wydał oszczędności życia swojej matki. Na datki dla streamerów Fortnite

21.07.2020 10:59
Fortnite|undefined Fot. materiały prasowe Epic Games

Nastoletni fan Fortnite wydał 20 000 dolarów na datki dla streamerów. Kwota należała do jego matki, która oszczędzała pieniądze przez lata. Kobieta poprosiła celebrytów o zwrot środków, większość z nich nic nie odpowiedziała.

Wystarczyło 17 dni, żeby z konta wyparowało 80 000 zł. Nastolatek zakochany w Fortnite podbierał je z konta matki i przekazywał swoim idolom: streamerom. Na datki i subksrypcje wydawał ponad 1000 dolarów dziennie.

Syn kobiety otrzymał kartę debetową, żeby mógł kupować sobie obiady w szkole. Matka podejrzewa, że podejrzał jej hasło do systemu transakcyjnego lub skorzystał z faktu, że zapomniała się wylogować i zaczął przekazywać sobie środki z konta głównego.

Przeczytaj także

Kobieta logowała się do banku raz na około 2 tygodnie, gdy zbliżała się pora płacenia rachunków. Po zorientowaniu się, że kumulowane przez lata oszczędności zniknęły, postanowiła je odzyskać, zwracając się do Twitcha i streamerów, którym nastolatek przekazał pieniądze. Odpowiedziała jej głucha cisza.

Nastolatek wydał oszczędności życia matki na streamerów Fortnite. Nie odpowiadają na prośby o zwrot pieniędzy

Kobieta postanowiła odzyskać utracone pieniądze. W banku usłyszała, że jedynym sposobem na odzyskanie kwoty jest pozwanie syna o zwrot pieniędzy. Postanowiła więc spróbować innej drogi.

Zwróciła się o pomoc do Twitcha, na którym działają streamerzy. Przez dwa tygodnie od wysłania maila z opisem sprawy nie doczekała się odpowiedzi. Postanowiła także uderzyć wprost do streamerów, którym nastolatek wpłacił pieniądze.

Największe sumy trafiły do pięciu z nich; tylko dwóch odpowiedziało na maila kobiety, przy czym nie wiadomo jeszcze, czy zdecydują się na oddanie pieniędzy, czy postanowią pozostawi je sobie. Wszystko zależy od ich dobrej woli.

Zobacz także: Coraz więcej dzieci trafia na odwyk z powodu Fortnite

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.