Nasze Gniazdo – narodowa odpowiedź na Facebooka

Michał Tomaszkiewicz
22.11.2016 11:57
Nasze Gniazdo – narodowa odpowiedź na Facebooka Fot. zrzut ekranu

Prawdziwi Polacy są prześladowani na skrajnie lewackim Facebooku, a ich prawo do wyrażania suwerennych, niepodległościowych poglądów jest blokowane. Nie trzeba było długo czekać na rozwiązanie tak artykułowanego problemu – Nasze-Gniazdo.pl to portal społecznościowy dla Patriotów.

Już pierwszy rzut oka na witrynę zdradza, że mamy do czynienia z doskonale przygotowanym serwisem dla patriotów – przycisk „Lubię to!” został zastąpiony o wiele bardziej wzniosłym „Szanuję to!”, w warstwie graficznej stylizowanym na słynny szczerbiec (falangę).

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

To właśnie ten symbol stał się powodem wyjątkowo perfidnego zamachu na środowiska narodowościowe, o którym głośno było na początku listopada 2016 – jak się okazało, Facebook zablokował profile patriotycznych organizacji nacjonalistycznych oraz ich równie patriotycznych członków. Przez zainteresowanych zostało to odebrane jako próba odebrania niezbywalnego prawa do suwerennego obchodzenia za pomocą Marszu Niepodległości święta 11 listopada.

W obronie polskich patriotów musiała stanąć Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji, której interwencja przywróciła zablokowane profile. Zdarzenie nauczyło Prawdziwych Polaków, że Facebookowi nie można ufać – konkluzję podkreślono uroczystym spaleniem flagi z logo serwisu po zakończeniu Marszu Niepodległości.

Nie trzeba było długo czekać, żeby powstał prawdziwe polski odpowiednik Facebooka, nawet swoją nazwą sięgający do korzeni polskości. Domena Nasze-Gniazdo.pl została zarejestrowana już 7 listopada 2016 roku, zaś sam serwis wystartował dokładnie 11 listopada 2016 roku.

Lewackie polskojęzyczne media solidarnie przemilczały inaugurację działania witryny – i nic dziwnego, gdyż Nasze-Gniazdo.pl już na pierwszy rzut oka emanuje polskością – typowe dla stron internetowych odcienie niebieskiego zostały zastąpione biało-czerwoną szata graficzną.

Jak deklaruje serwis, oferuje on osobom, których serce bije po prawej stronie „brak poprawności politycznej i kasowania stron patriotów”. Nasze-Gniazdo.pl ma gwarantować wolność słowa – twórcy dodają przy tym, że publikowane treści będą odpowiednio filtrowane, tak by nie narażać skażenia prawdziwie patriotycznych postów przez promowanie totalitaryzmu, „homopropagandę” czy ideologię gender.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

O zaletach Nasze-Gniazdo.pl opowiadał stronie trwam24.pl Mikołaj Pronciak, główny projektant serwisu:

Wszyscy słyszeliśmy o problemach środowisk narodowych z kasowaniem profili na Facebooku. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że media są kontrolowane przez zachodnie korporacje i państwo polskie nie ma kontroli nad ich działalnością. Ponadto władze giganta traktują pobłażliwie organizacje lewicowe. Strony szkalujące wielkich Polaków jak np. Jana Pawła II nie są usuwane pomimo zgłoszeń od użytkowników. Postanowiliśmy się przeciwstawić traktowaniu Polaków jako konsumentów gorszego sortu.

Pomysł na suwerenny polski portal społecznościowy okazał się być ogromnym sukcesem – liczba rejestracji była tak wielka, że serwis nie nadąża z weryfikacją patriotów chcących znaleźć się w „miejscu spotkań Polaków”.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Takie przynajmniej jest oficjalne wytłumaczenie, na które – o dziwo – daje się nabierać całkiem spora grupa narodowców, biorących powstanie serwisu Nasze-Gniazdo.pl na poważnie. Witryna jest tylko żartem żonglującym stereotypami – pytanie tylko, jak szybko pomysł zostanie podchwyconych przez nacjonalistów i zrealizowany w rzeczywistości.

Proces rejestracji warto prześledzić (serwis nie sprawdza w żaden sposób poprawności wpisanych danych) - każdy nowy użytkownik przyczynia się do wzrostu patriotyzmu w Polsce.

Założylibyście konto na Nasze-Gniazdo.pl?

Sprawdź, jak łatwo i szybko doładować telefon na doladujtelefon.pl.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.