Netflix dał w końcu możliwość wyłączenia znienawidzonej funkcji

07.02.2020 13:57
Netflix|undefined Fot. ALASTAIR PIKE/AFP/East News

Netflix wreszcie zaimplementował możliwość wyłączenia funkcji, która denerwowała wielu użytkowników. Chodzi o autoodtwarzanie proponowanych filmów i seriali.

Platforma streamingowa Netflix mimo ciągle rosnącej konkurencji to wciąż jeden z najpopularniejszych serwisów oferujących oglądanie filmów i seriali na rynku. Jej twórcy starają się dostosowywać do potrzeb swoich abonentów. Z tego powodu wprowadzono małą, ale dla wielu osób bardzo pożądaną zmianę. W końcu można wyłączyć autoodtwarzanie proponowanych materiałów.

Netflix z możliwością wyłączenia autoodtwarzania

Czy zdarzyło Wam się kiedyś przeglądając bibliotekę Netfliksa, najechać na jakiś tytuł kursorem myszy, by ku swemu przerażeniu zostać zaatakowanym ruchomymi obrazami i dźwiękami? Jeśli tak, to odetchniecie z ulgą, bo tę irytującą dla wielu użytkowników funkcję, będzie można wreszcie wyłączyć. Potwierdzenie tej informacji pojawiło się na oficjalnym Twitterze Netfliksa.

Wiele ludzi uważa, że ta funkcja jest pomocna. Innym jednak nie za bardzo się podoba. Słyszeliśmy odzew głośno i wyraźnie - teraz abonenci mogą kontrolować czy chcą włączyć autoodtwarzanie proponowanych filmów na Netfliksie.

Opcja zostanie zaimplementowana zarówno w przeglądarkowej, jak i smartfonowej wersji Netfliksa, co oznacza, że autoodtwarzanie będzie można wyłączyć na każdym urządzeniu.

Przeczytaj także

Netflix - jak wyłączyć autoodtwarzanie?

Aby pozbyć się denerwujących zapowiedzi oraz zwiastunów filmów i seriali dostępnych na Netfliksie, wystarczy zalogować się do platformy i przejść do ustawień konta. Następnie kliknąć profil użytkownika i znaleźć odpowiednią pozycję - Autoodtwarzanie podglądu podczas przeglądania na wszystkich urządzeniach. Należy ją odznaczyć i zapisać nowe preferencje. Po przejściu tego procesu uciążliwe samoodtwarzające się zapowiedzi znikną. Nie ma za co!

Przeczytaj także

Zobacz też: Netflix testuje funkcje “Losuj”. Czy pojawi się na stałe?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.