Netflix zmienił Warszawę w świat ze „Stranger Things”

Michał Tomaszkiewicz
27.10.2017 15:43
Netflix zmienił Warszawę w świat ze „Stranger Things” Fot. materiały prasowe

Warszawiacy zostali przeciągnięci na Drugą Stronę – szczęśliwcy, którzy posłuchali podpowiedzi Jedenastki i Willa, wybrali się w rowerową podróż po Warszawie odmienionej na modłę „Stranger Things”.

O pierwszych przejawach zbliżającej się koniunkcji Warszawy i Hawkins informowaliśmy, gdy tylko stacja rowerów miejskich przy dworcu Powiśle cofnęła się w czasie i stała się obiektem zainteresowania amerykańskiego rządu.

Jak się okazało, był to tylko przedsmak wydarzeń. Przekonały się o tym osoby, które wysłuchały podpowiedzi bohaterów tworzonego przez Netfliksa serialu, co pozwoliło na odblokowanie wyjętych żywcem z lat 80-tych XX wieku BMX-ów i składaków Wigry 3.

Okolice, po których odbył się przejazd, kryły wiele niespodzianek i „dziwnych rzeczy”, wbudzających zarazem zainteresowanie, jak i niepokój – szczególnie, gdy fani serialu wiedzieli, co wiąże się z danym widokiem.

Wycieczka zakończyła się na ul. Smolnej, której część przekształciła się w znane z serialu amerykańskie miasteczko. Kto pokonał obawy i mimo ostrzeżeń i zakazów przejścia zdecydował się wślizgnąć do budynku, mógł nie tylko obejrzeć przedpremierowo pierwszy odcinek drugiego sezonu „Stranger Things”, lecz także poczuć się jak bohater serialu.

Szczególnie, jeśli spróbował jednego z serwowanych drinków, przygotowanych zgodnie z przepisem sporządzonym przez Demogorgona.

Drugi sezon serialu „Stranger Things” jest dostępny na Netfliksie od 27 października 2017 roku.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.