Nie pomogli uwięzionemu w bankomacie - myśleli, że to żart

Michał Tomaszkiewicz
14.07.2017 13:46
Nie pomogli uwięzionemu w bankomacie - myśleli, że to żart Fot. kadr z wideo

Są wydarzenia, których nie sposób brać na poważnie. Przekonał się o tym mężczyzna, który zatrzasnął się w magazynku za bankomatem i próbował uzyskać pomoc w wydostaniu się. Wszyscy uważali, że to żart.

Mężczyzna został wynajęty do wymienienia zamku w pomieszczeniu znajdującym się za bankomatem. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, pojawił się tylko jeden mały problem – pracownik zatrzasnął się wewnątrz.

Nie był w stanie otworzyć drzwi, a telefon komórkowy został w samochodzie. Jego jedynym oknem na świat stała się szczelina, przez która bankomat wydaje potwierdzenia wypłaty środków.

Mężczyzna postanowił poprosić o pomoc korzystając z karteczek, na których wyjaśnił swoją sytuację i wnosił o powiadomienie o niej swojego szefa. Widząc taki apel wysuwający się z bankomatu korzystający z niego ludzie uznali, że padają właśnie ofiarami żartu i pospiesznie oddalali się nie zastanawiając się, czy sytuacja nie jest przypadkiem prawdziwa.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Informacja o podejrzanym działaniu bankomatu dotarła w końcu do policji. Funkcjonariusze po dokonaniu wizji lokalnej stwierdzili, że rzeczywiście słyszą dobiegający z wnętrza cichy głos. Dla nich to mogło oznaczać tylko jedno:

Od razu pomyśleliśmy, że to żart. To musiał być żart.

Policja stanęła w końcu na wysokości zadania i wyłamała zamek w drzwiach, uwalniając mężczyznę. Na zapleczu bankomatu spędził łącznie około dwóch godzin – z naszej perspektywy może to się wydawać tylko chwilą, jednak percepcja czasu bardzo zmieniła się u uwięzionego mężczyzny.

Moda na różnego rodzaju „pranki” sprawia, że ludzie stają się podejrzliwi w sytuacjach, które odbiegają od normy. Życie nieostrożnego pracownika na szczęście nie było zagrożone, można jednak wyobrazić sobie sytuację, w której przez nieufność mogłoby dojść do tragedii.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.