Nie żyje Charles Manson, odpowiedzialny za zabójstwo m.in. żony Romana Polańskiego

Aleksandra Degórska
20.11.2017 09:18
Nie żyje Charles Manson, odpowiedzialny za zabójstwo m.in. żony Romana Polańskiego Fot. CDCR / Splash News / East News

Przywódca sekty zmarł 19 listopada 2017 roku w więziennym szpitalu w hrabstwie Kern w Kalifornii.

W styczniu 2017 roku Charles Manson został przewieziony z więzienia Corcoran do szpitala w Bakersfield w Kalifornii na ostry dyżur. Powodem było intensywne krwawienie jelitowe. Seryjny morderca wrócił jednak do więzienia.

Jego stan pogorszył się tydzień temu. Manson zmarł 19 listopada 2017 roku o godzinie 20:13 w wieku 83 lat z przyczyn naturalnych. Informację o jego śmierci potwierdziła Debra Tate - siostra Sharon Tate, która była ofiarą Mansona.

W 1969 roku Charles Manson zorganizował zabójstwo 7 osób w Los Angeles, wśród których okazała się właśnie Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Kobieta była wówczas w ciąży. Manson był przywódcą sekty nazwanej Rodziną, którą stworzył pod wpływem albumu The Beatles „The White Album” wydanego w 1968 roku.

Teksty utworów uświadomiły go, że nadchodzi rewolta czarnoskórych skierowana przeciwko białym obywatelom. Numer „Rocky Raccoon” był ostrzeżeniem przed Afroamerykanami, zaś „Happiness is a Warm Gun” uznawał jako wezwanie do zbrojenia się na czas rewolucji. Winylowe wydanie tego albumu z podpisem Charlesa Mansona trafiło w 2015 roku na licytację.

W 1971 roku Mansona skazano na śmierć, jednak rok później zniesiono tę karę w Kalifornii zmieniając wyrok na dożywotnie pozbawienie wolności. 12 razy odmówiono mu zwolnienia warunkowego. Manson na przestrzeni wielu lat tworzył utwory i wydał nawet kilka albumów za kratkami.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.