Nie żyje Paweł Królikowski. Znany polski aktor miał zaledwie 58 lat

27.02.2020 13:48
Foto: Tomasz Urbanek/East News|undefined Fot. Tomasz Urbanek/East News

Znany polski aktor zmarł po długiej walce z chorobą.

Jak podaje Super Express, dziś rano (27.02.2020) zmarł Paweł Królikowski - ceniony polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Odszedł po długiej i wyczerpującej walce z chorobą.

Nie żyje Paweł Królikowski. Znany polski aktor miał zaledwie 58 lat

Paweł Królikowski od lat zmagał się z chorobą neurologiczną. W 2016 roku usunięto mu tętniaka mózgu, jednak to nie wystarczyło, by powrócił do zdrowia. Aktor zmuszony był do zaprzestania kariery aktora i prezentera. 20 grudnia 2019 roku trafił do szpitala, którego - zgodnie z doniesieniami - już nigdy miał nie opuścić.

Wieść o śmierci Pawła Królikowskiego miał przekazać redakcji Super Expressu jego przyjaciel. Aktor zostawił po sobie żonę oraz pięcioro dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina.

Przeczytaj także

1 kwietnia 2020 roku Paweł Królikowski skończyłby 59 lat. Karierę aktorską rozpoczął w 1984 roku filmem młodzieżowym "Dzień kolibra". Jego filmografia liczy kilkadziesiąt tytułów, jednak zdecydowanie najpopularniejszą rolą był dla niego występ w serialu "Ranczo". W latach 2014-2019 zasiadał również w jury popularnego programu "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zobacz też: "Matrix 4" - eksplozja na planie uszkodziła część San Francisco

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.