Nie żyje Sid Haig. Gwiazdor "Domu 1000 trupów" miał 80 lat

23.09.2019 15:01
Foto: Materiały prasowe Spectacle Entertainment Group, Universal Pictures|undefined Fot. Materiały prasowe Spectacle Entertainment Group, Universal Pictures

Nie żyje Sid Haig, znany głównie z roli klauna w filmach Roba Zombie. O odejściu aktora poinformowała jego żona.

Sid Haig to aktor znany przede wszystkim maniakom horrorów. W ciągu swojej 60-letniej kariery wystąpił w blisko 150 filmach. Grywał między innymi u Quentina Tarantino, jednak największą sławę przyniosła mu rola Kapitana Spauldinga - szaleńca w przebraniu klauna, w filmach Roba Zombie. Aktor zmarł 21 września 2019 roku, w wieku 80 lat.

Sid Haig nie żyje. Gwiazdor "Domu 1000 trupów" miał 80 lat

O odejściu Sida Haiga poinformowała jego żona Susan L. Oberg, za pośrednictwem Instagrama.

Sid Haig miał pokaźną rzeszę wielbicieli, do której należał sam Quentin Tarantino. Tworząc "Pulp Fiction" reżyser uparł się, że to właśnie Haig ma wcielić się w Marcellusa Wallace'a. Ten jednak angaż odrzucił. Gdy Tarantino zgłosił się do niego po raz kolejny (z propozycją roli w "Jackie Brown", napisaną specjalnie dla niego) Sid w końcu się zgodził. Wystąpił później również w "Kill Billu 2". Obszerna filmografia Sida Haiga obejmuje również między innymi "Mission: Impossible", "Diamenty są wieczne", "The Lords of Salem", "Aniołki Charliego", czy "Bone Tomahawk".

Przeczytaj także

Największą sławę przyniosły mu jednak występy w filmach Roba Zombie - "Domu 1000 trupów", "Bękartach diabła", "Halloween" i "3 From Hell". Ostatni z filmów ukazał się w amerykańskich kinach w ubiegłym tygodniu. Szefowie wytwórni Lions Gate Films wyznali, że nie daliby produkcji zielonego światła, gdyby Haig nie zgodził się w niej wystąpić. Ostatnim filmem nad jakim pracował Sid Haig był horror "Abruptio" w reżyserii Evana Marlowe'a. Prace na planie zdjęciowym wciąż trwają i na obecną chwilę nie wiadomo, czy Haig zdążył nakręcić wszystkie sceny ze swoim udziałem. Premiera filmu planowana jest na 2020 rok.

Zobacz też: Nowy zwiastun horroru "3 From Hell" zdradza, co się stało z Bękartami Diabła

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.