Nie żyje Stuart Gordon, twórca kultowej komedii grozy "Reanimator"

25.03.2020 10:41
Stuart Gordon|undefined Fot. shutterstock.com

Jak podaje portal Variety, zmarł legendarny reżyser horrorów Stuart Gordon. Chociaż filmowiec nigdy nie zrobił zawrotnej kariery w mainstreamie, to jego dzieła są kultowe wśród fanów starych produkcji grozy. 

Nie żyje mistrz horroru, Stuart Gordon. Amerykański filmowiec, reżyser i scenarzysta teatralny, a także twórca skryptów filmowych zmarł 24 marca 2020 roku w wieku 72 lat. Informację o śmierci artysty przekazała portalowi Variety jego rodzina. Przyczyna śmierci jest nieznana.

Nie żyje Stuart Gordon, legendarny twórca horrorów

Filmowiec z Chicago zaczął karierę od teatru, a dopiero potem zajął się tworzeniem filmów. Jego debiutem reżyserskim był "Reanimator" na podstawie dzieła H.P. Lovecrafta. Film do dziś pozostaje jednym z najlepszych reprezentantów gatunku komedii grozy. Gordon kontynuował serię kolejnymi filmami - "From Beyond" oraz "Dolls", które pozostają kultowymi klasykami.

Kilka lat później Stuart Gordon był współtwórcą klasyka Disneya o tytule "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki", a następnie stworzył nową wersję "Inwazji porywaczy ciał" w 1993 roku. W kolejnej dekadzie powrócił do horrorów, kiedy to nakręcił dwa odcinki antologii "Masters of Horror".

Łącznie Stuart Gordon ma na koncie współtworzenie 20 filmów, kilka seriali telewizyjnych i niezliczoną ilość przedstawień teatralnych (jak m.in. musicalową wersję "Reanimatora"). 

Stuart Gordon zmarł 24 marca 2020 roku w wieku 72 latach. Przyczyna śmierci pozostaje nieznana. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.