Nie żyje aktor z serialu "M jak Miłość". Miał 88 lat

11.12.2019 15:41
M jak Miłość|undefined Fot. kadr z wideo

Informacja o śmierci aktora pojawiła się w nekrologu w Gazecie Wyborczej.

W wieku 88 lat odszedł Ryszard Szadaj, którego widzowie znają z takich seriali, jak m.in. "M jak miłość", "Na Wspólnej" czy "Klan". Aktor został pochowany na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. 

Nie żyje aktor serialu "M jak Miłość"

Aktor odszedł 3 grudnia 2019, a o jego śmierci poinformowała rodzina, która umieściła 4 dni później nekrolog w Gazecie Wyborczej:

Dnia 3 grudnia 2019 roku przeżywszy 88 lat odszedł nasz kochany Dziadek i Tata. Aktor scen polskich, podolanin z Podhajec.

"M jak Miłość": Kim był Ryszard Szadaj?

Aktor Ryszard Szadaj pochodził z Podhajec na Ukrainie. Swoją pierwszą rolę otrzymał w 1956 roku i zagrał w spektaklu "Balladyna" w Teatrze Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie w "Balladynie". Na swoim koncercie miał role w teatrach w Warszawie, Olsztynie, Elblągu, Białymstoku, Koszalinie i Słupsku. Szadaj zagrał w wielu serialach telewizyjnych, m.in. "M jak Miłość", "Barwy szczęścia", "Szpilki na Giewoncie". W "Klanie" zagrał w scenie śmierci Ryśka Lubowicza.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.