Nie żyje gwiazda "Rambo" i "Ratatuj". Co było przyczyną śmierci aktora?

17.04.2020 07:26
Brian Dennehy|undefined Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Zmarł Brian Dennehy - aktor grający w takich filmach jak "Rambo: Pierwsza krew", "Romeo i Julia", "Kokon", "Ratatuj" czy serial "Czarna lista". Miał 81 lat.

15 kwietnia 2020 roku odszedł aktor Brian Dennehy. Zmarł w swoim domu w mieście New Haven w stanie Connecticut. Miał 81 lat.

Nie żyje Brian Dennehy

Informację o śmierci aktora podał serwis Deadline. Przekazała ją agencja aktorska ICM. Dennehy zmarł z powodu przyczyn naturalnych. Urodził się 9 lipca 1938 roku w Bridgeport w stanie Connecticut. Zanim został aktorem, imał się różnych zajęć. Był między innymi kelnerem, barmanem, kierowcą ciężarówki i pracownikiem motelu. Podczas studiów grał również w futbol amerykański. Sztuki dramatyczne na Uniwersytecie Yale’a zaczął studiować znacznie później. Wcześniej został maklerem giełdowym na Manhattanie.

Kariera aktorska Dennehya zaczęła się dopiero około 40 roku życia. Zadebiutował w 1977 roku w serialu "Kojak". Często wcielał się w czarne charaktery. Postać negatywną zagrał również w swoim najgłośniejszym filmie, który przyniósł mu rozpoznawalność. Mowa oczywiście o "Rambo: Pierwszej krwi", gdzie wystąpił u boku Sylvestra Stallone'a, jako antagonista głównego bohatera  - Will Teasle.

Ta rola otworzyła mu drogę do Hollywood. W kolejnych latach grał w takich produkcjach jak "Park Gorkiego", "Silverado", "Kokon", "F/X", "Uznany za niewinnego", "Tomcio Grubasek", "Romeo i Julia", czy hit studia Pixar "Ratatuj".

W 2002 roku Dennehy otrzymał Złoty Glob, za rolę w miniserialu "Śmierć komiwojażera", w którym wystąpił w głównej roli - Willy'ego Lomana. Wielokrotnie nominowano go do nagrody Emmy. W ostatnich latach swojego życia Dennehy był rozpoznawalny dzięki postaci Dominica Wilkinsona w serialu NBC "Czarna lista". Grał też w takich produkcjach telewizyjnych jak "Hap i Leonard" i "Żona idealna". Ostatnią rolą aktora był występ w komediodramacie "3 Days with Dad" z 2019 roku. W ciągu swojej kariery Dennehy wystąpił w ponad 100 tytułach.

Grał jednak nie tylko w filmach i serialach, ale również na Broadwayu, między innymi w takich sztukach jak "Kto sieje wiatr", "Pożądanie w cieniu wiązów", "Translations", czy "Love Letters" u boku Mii Farrow.

Zobacz też: Nie żyje smerf Ważniak. Zmarł aktor użyczający głosu słynnej postaci

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.