Wyciekły informacje na temat nowej gry RPG osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera

Kamil Kacperski
02.10.2018 19:55
Wyciekły informacje na temat nowej gry RPG osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera Fot. kadr z wideo

Oprócz tego jest ponad minuta czegoś, co wygląda jak zwiastun produkcji, a także wiele informacji na temat potencjalnego gameplay'u, a także samych twórców produkcji. Zobaczcie sami. 

We wtorek 2 października 2018 roku światło dzienne ujrzał niskiej jakości filmik, który przedstawia fragmenty gameplay'u nowej gry osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera. Fani na pewno poznają Hogwart, czyli czarodziejską szkołę, do której uczęszczał Harry, a także Zakazany las i Hogsmeade, chociaż przez wątpliwe walory wizualne ciężko stwierdzić, czy to faktycznie Hogsmeade. Na ekranie widzimy, że w produkcji zaimplementowano w miarę rozbudowany system tworzenia postaci, a z rozgrywki wynika, że będzie należała do gatunku akcji, chociaż znajdą się w niej również elementy eksploracji. 

Grafika nie jest hiperrealistyczna, ale raczej stylizowana na lekko bajkową. Wisienką na torcie jest jednak główny motyw muzyczny z filmów o Harrym Potterze, co powoduje, że całość naprawdę wygląda naprawdę dobrze. Nie zdziwilibyśmy się, jakby gra miała zostać zaprezentowana na dniach. Zobaczcie sami:

Nowa gra w świecie Harry'ego Pottera?

Przeciek pojawił się na Reddicie i oprócz wideo otrzymaliśmy jeszcze garść informacji na temat niezatytułowanej dotąd produkcji (na razie po sieci krążą nazwy „Harry Potter: Magic Awakened” lub „Magic Forever”). Jeżeli wierzyć plotkom, to gra ma być tworzona przez studio Avalanche. Pierwotnie mówiło się jeszcze o Rocksteady (twórcy trylogii „Batman: Arkham”), ale firma zdążyła już zdementować plotki. Pojawił się również oficjalny opis produkcji:

Osadzona w XIX-wiecznym Magicznym Świecie gra to trzecioosobowy RPG akcji z otwartym światem, który dzięki swoim zdolnościom otrzymał spóźniony list do Hogwartu. Jesteś nowym uczniem piątego roku, który obdarzony jest nietypowym darem do odszukiwania i rozpoznawania potężnej starożytnej mocy.Po dotarciu do szkoły, w Zakazanym lesie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które następnie przenoszą się do samego budynku. Wraz z profesorem Elezarem Figiem zaczynacie podróż po znanych i nieznanych miejscach, aby odkryć prawdę na temat tych niepokojących wydarzeń.W trakcie swojej podróży nauczysz się ważyć eliksiry, staniesz się mistrzem niektórych zaklęć, a także poznasz nowe fantastyczne zwierzęta. Stoczysz pojedynki z mrocznymi czarodziejami, goblinami i innymi nienaturalnymi stworzeniami. W końcu odnajdziesz swoje przeznaczenie - los Magicznego Świata leży w twoich rękach.

Pojawił się również wypunktowany opis tego, co będziemy mogli robić w grze:

  • Możemy zostać jednym z ośmiu typów czarodziejów
  • Poznać Hogwart, zdobyć przyjaźnie, odnaleźć sekrety i zmienić los świata
  • Nowy system rzucania zaklęć, który tworzy niezliczoną ilość kombinacji
  • Dowolne zwiedzanie całego Czarodziejskiego Świata
  • Dowolny wybór domu i przyjaciół, co pozwoli stać się dobrym lub złym
  • Tworzenie czarodzieja i rozegranie historii, której nie było jeszcze w filmach, ani książkach

Na razie niestety nie wiemy kiedy gra trafi do sprzedaży. Właściwie to nie wiemy, czy owa gra faktycznie istnieje, ponieważ do tej pory Warner Bros. milczy na temat produkcji. Jednak filmy przedstawiające projekt w zatrważającym tempie znikają z Youtube'a z powodu roszczeń firmy, więc coś musi być na rzeczy. Powiadomimy Was, gdy tylko pojawią się jakieś nowe informacje. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.