Oszuści podszywający się pod InPost i OLX mogą wyczyścić wasze konto za pomocą SMS

12.07.2019 15:34
Foto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News|undefined Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

CERT Polska ostrzega przed kolejną falą oszustów. Podszywają się pod OLX i InPost, wykorzystując automatyczne grupowanie konwersacji. Jak to dokładnie działa?

Specjaliści z CERT Polska ostrzegają - strzeżcie się oszustów, którzy podszywają się pod OLX i InPost. Wykorzystują do tego automatyczne grupowanie konwersacji. W ten oto sposób fałszywe wiadomości trafiają do naszej skrzynki odbiorczej. 

Oszuści podszywają się pod OLX i InPost

Jak to dokładnie działa? Fałszywe wiadomości, które trafiły do naszej skrzynki do złudzenia przypominają te, które otrzymujemy od OLX i InPost. Wiadomości SMS, które otrzymujemy od oszustów, zawierają hiperłącza przekierowujące nas do fałszywego serwisu z płatnościami. Do wykorzystywanych w tym celu domen należą między innymi:

  • inpost24.me
  • olx-platnosci.online
  • payment.super-pay.me
Przeczytaj także

Po przekierowaniu na fałszywy panel DotPay możemy przelać zapłatę za zakupiony produkt, lub usługę, jednak pieniądze te trafią do oszustów. W ten oto sposób przestępcy są w stanie wyłudzić od internautów rozmaite sumy pieniędzy, a w skrajnych przypadkach, uzyskać ich dane i doszczętnie wyczyścić konto bankowe. 

Zobacz też: Przestępcy atakują w sieci. Chcą okupu za nagranie, w którym masturbujesz się do filmu porno 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.