Oszust podawał się za marynarza. Zgarnął mały majątek

09.07.2020 14:58
Oszust podawał się za marynarza. Zgarnął mały majątek Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Policjanci badają sprawę "kanadyjskiego marynarza", który od mieszkanki gminy Trzemeszno (Wielkopolskie) wyłudził podobno aż 11 tysięcy złotych. 

Rzeczniczka gnieźnieńskiej policji asp. sztab. Anna Osińska poinformowała, że 48-latka poznała "marynarza" na jednym z portali społecznościowych.

Oszukał ją "na marynarza". Ukradł ponad 11 tysięcy złotych

Jak podaje Osińska, mężczyzna utrzymywał, że jest marynarzem, krok po kroku zdobywając jej zaufanie:

Oszust podawał się za kanadyjskiego marynarza pracującego na morzu w okolicy Szwecji. Mężczyzna stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety. Choć do spotkania nigdy nie doszło, mężczyzna wmówił kobiecie, że przesłał jej oszczędności życia. Niestety, jak twierdził, paczka miała utknąć gdzieś na granicy i trzeba było opłacić cło.
Przeczytaj także

Kobieta na prośbę oszusta kilka dni temu wzięła kredyt w wysokości 11 tysięcy złotych, które niedługo potem przelała kwotę na jego konto. We wtorek mężczyzna poprosił o przelanie kolejnych pieniędzy - tym razem chodziło o 75 tysięcy złotych.

Jak wyjaśnia rzeczniczka, kobieta była gotowa wziąć kolejny kredyt. Uprzedziły ją jednak pracownice banku, które odwiodły ją od pomysłu i powiadomiły o sprawie policję:

Gdyby nie pracownice jednego z banków, które poinformowały o swoich podejrzeniach policjantów, najprawdopodobniej doszłoby do kolejnego oszustwa. Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona zgłosiła się w Komisariacie Policji w Trzemesznie, gdzie złożyła zawiadomienie.

Gnieźnieńscy i trzemeszeńscy policjanci poszukują oszusta. Jednocześnie apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.