Oto pierwsze recenzje Playstation 5. Krytycy są zachwyceni nową konsolą od Sony

06.11.2020 15:21
Oto pierwsze recenzje Playstation 5. Krytycy są zachwyceni nową konsolą od Sony Fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News

7 lat - tyle czasu minęło od premiery Playstation 4. W tym czasie świat zmienił się niemalże nie do poznania. To odnosi się również do branży gier wideo. Czy twórcom konsoli Playstation 5 uda się sprostać wymaganiom współczesnych graczy?

Krótko mówiąc - tak. 6 listopada 2020 roku pojawiły się pierwsze recenzje najnowszej konsoli od japońskiej firmy. Wygląda na to, że 25 lat doświadczenia w tworzeniu sprzętu do grania robi swoje, bowiem Playstation 5 może być najlepszą konsolą Sony w historii. Oczywiście są to pierwsze wrażenia kilkudziesięciu recenzentów, ale te mogą uspokoić osoby, które miały jeszcze opory przed kupieniem PS5.

Oto pierwsze recenzje Playstation 5

Recenzenci są zgodni - PS5 dobrze reprezentuje wejście w "nową generację" gier wideo. Największymi zmianami w przeciwieństwie do poprzedniczki jest przede wszystkim dużo zmniejszony czas ładowania. Gry są wznawiane w mgnieniu oka, konsola pozwala na przełączanie się między aplikacjami bez większego zajęknięcia, a podczas używania PS5 nie powinniśmy uświadczyć żadnych przycinek i spadków FPS-ów - zwłaszcza w grach z poprzedniej generacji.

Przeczytaj także

W pierwszych wrażeniach recenzenci zauważyli również sporą poprawę grafiki w nowych produkcjach - zachwyt spadł zwłaszcza na oświetlenie, co jak wiemy jest obecnie jednym z najważniejszych punktów promocyjnych dla wielu gier (tak jak niegdyś było to zachowanie włosów, jak w przypadku Nvidia HairWorks). Chwalony jest też nowa karta dźwiękowa, która oferuje jeszcze lepsze wrażenia z rozrywki, niż do tej pory.

Wyjątkowo dużo komplementów posłano również w kierunku pada DualSense, który jest największą ewolucją względem kontrolerów do Playstation od czasów wprowadzenia dwóch gałek. Ten jest wyposażony w specjalne silniki haptyczne i adaptacyjne triggery, które potrafią zmieniać czułość oporu stawianego przeciwko naszym palcom. To połączone z nowym systemem wibracji sprawia, że według wielu to właśnie pad jest najbardziej "next-genowym" elementem Playstation 5.

Przeczytaj także

Sam sprzęt jest duży (ma prawie 40 centymetrów "wzrostu" w pozycji stojącej), a i sam design nie każdemu przypadnie do gustu. Z relacji dziennikarzy wynika jednak, że liczy się to, co jest w środku. A to jest bardzo dobre. Playstation 5 zadebiutuje 19 listopada 2020 roku w cenie 1849 złotych w wersji bez napędu i 2299 w wersji z napędem.

Warto nadmienić, że konsole na premierę nie będą dostępne w sklepach stacjonarnych - sprzęt kupimy tylko online. A tutaj życzymy powodzenia, bo większość polskich dystrybutorów PS5 już wyprzedało swoje zapasy. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.