Polacy stworzyli piwną okowitę o mocy 40%. Nakład wyprzedał się w kilka godzin

08.09.2020 12:27
Polacy stworzyli piwną okowitę o mocy 40%. Nakład wyprzedał się w kilka godzin Fot. materiały prasowe/Browar Brodacz i Wolf&Oak

Browar Brodacz i destylarnia Wolf&Oak przygotowali specjalny trunek - to 40% alkohol o smaku kalifornijskiej IPY. Gdzie możecie dostać limitowaną okowitę?

Beerbrand - tak brzmi nazwa trunku stworzonego przez destylarnię Wolf&Oak na bazie piwa IPA, uwarzonego przez Browar Brodacz. Piwna okowita powstała w limitowanej ilości 384 butelek. Pierwsze 200 egzemplarzy sprzedano w ciągu niecałych czterech godzin. Ciepłe przyjęcie spowodowało, że twórcy nie wykluczają dalszej współpracy.

Powstał 40-procentowy alkohol o smaku piwa

Premierę rzemieślniczego destylatu ogłoszono 2 września na facebookowym profilu Wolf&Oak. Wystarczyły niespełna cztery godziny, by ze sklepu internetowego destylarni zniknęła pierwsza partia, która trafiła do sprzedaży. Butelka o pojemności 0,7 l kosztowała 120 zł, ale chętnych nie brakowało. Pozostała część wyprodukowanego trunku będzie reglamentowana i dostępna jedynie w wybranych sklepach stacjonarnych, na festiwalach oraz podczas branżowych wydarzeń.

Przeczytaj także

Do stworzenia Beerbrand wykorzystano 2500 litrów piwa w stylu american IPA, które po przedestylowaniu zamieniło się w 40-procentowy trunek. Jak w oficjalnym oświadczeniu opowiada założyciel Browaru Brodacz, Tomasz Brzostowski: 

Podstawą było nasze "California IPA", wyróżniające się cytrusowo-żywicznym aromatem amerykańskich chmieli. Teraz smakiem i aromatem bliskim każdemu miłośnikowi kraftowego piwa mogą cieszyć się także fani mocniejszych trunków. Mam nadzieję, że nasza piwna okowita doczeka się kolejnego wydania.

Nietrudno zauważyć, że rynek kraftowych alkoholi rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Tego typu współpraca będzie prawdopodobnie jeszcze bardziej popularna wraz z postępami poczynionymi w tej niszy.

Przykładem tego może być cateringowy agregator, który Browar Brodacz uruchomił w marcu tego roku. W czasie kwarantanny mieszkańcy Pomorza mogli za jego pośrednictwem zamawiać nie tylko rzemieślnicze piwo, ale też wędliny, sery czy pieczywo pochodzące od lokalnych producentów. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.