Porsche 911 Turbo i Turbo S po liftingu

01.12.2015 14:39
Porsche 911 Turbo i Turbo S po liftingu Fot. materiały prasowe

Niemcy pokazali pierwsze, oficjalne zdjęcia najnowszych Porsche 911 w odmianach Turbo i Turbo S. Oba te modele zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Detroit w 2016 roku.

Najmocniejsze odmiany 911 w całej gamie, czyli Turbo i Turbo S, będą napędzane 3,8-litrowymi podwójnie doładowanymi silnikami typu bokser o mocach 540 i 580 KM. To o 20 KM w stosunku do modeli sprzed modernizacjach.

Według producenta, przyrost mocy zawdzięczany jest zastosowaniu zmodyfikowanych portów wlotowych w głowicach cylindrów, nowych dysz wtryskowych oraz zwiększonemu ciśnieniu paliwa, a w wypadku „S-ki” także większej turbosprężarce.

Zmodernizowane 911 Turbo Coupe pierwsze 100 km/h osiąga już po 3 s, a prędkość maksymalną osiąga przy 320 km/h. Mocniejszy model z „S” w nazwie na to samo potrzebuje 2,9 s i potrafi rozpędzić się do 330 km/h.

Obie wersje uzbrojone są w pakiet Sport Chrono – po naciśnięciu przycisku „Sport Response” uruchamiana jest funkcja „Dynamic Boost” polepszająca szybkość reakcji silnika i zapewniająca przez maksymalnie 20 sekund optymalne przyspieszenie.

Pomimo większej mocy i lepszych osiągów, jednocześnie Porsche udało się zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo o 0,6 l/100 km. Osiągnięto to dzięki przeprogramowanemu systemowi zarządzania silnikiem oraz zmodernizowanej skrzyni biegów. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla wersji Coupe wynosi 9,1 l/100 km, podczas gdy wersje z otwartym dachem potrzebują o 0,2 l/100 km więcej.

Z zewnątrz auto zostało jedynie subtelnie przeprojektowane. Nowe są przód z zmienionym kształtem wlotów powietrza oraz światła do jazdy dziennej w technologii LED. Wprawne oko dostrzeże również nowe klamki, zmienione tylne światła, pokrywę silnika, tylny zderzak oraz 20-calowe felgi w innym kroju.

W kokpicie znalazła się nowa, sportowa, trójramienna kierownica z przyciskiem do wyboru trybów jazdy (Normal, Sport, Sport Plus i Individual) oraz zmodernizowany wyświetlacz z odświeżonym systemem multimedialnym Porsche Communication Management i unowocześnionym systemem audio – Bose.

Porsche niestety jeszcze nie ogłosiło ile odświeżone 911 Turbo i Turbo S będzie kosztować w Polsce. Wiadomo jedynie, że na swoim rodzimym rynku ceny zaczynać się będą od 174 669 euro, czyli od około 745 000 zł.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.