Powstał dokument o Krzysztofie Krawczyku. TVP wyemituje go w święta

16.12.2020 11:19
Krzysztof Krawczyk Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" to dokument o historii popularnego w Polsce muzyka. Film zadebiutuje w najbliższe Święta na antenie TVP.

Kariera Krzysztofa Krawczyka ostatnimi laty przeżywa istny renesans. Muzyk jest od lat ulubieńcem swojego pokolenia, które aktualnie przeszło już na emeryturę. Jednak jak się okazuje, twórczość muzyka pokochała także młodzież. Legenda polskiej piosenki pojawia się na Juwenaliach, letnich festiwalach, a "Parostatek" stał się kultowy w sieci. Użytkownicy tworzą z tekstem utworu memy, pasty, a nawet tatuaże.

Powstał dokument o Krzysztofie Krawczyku

Kolejna fala popularności Krawczyka zachęciła również twórców filmowych do zrealizowania dokumentu na temat jego życia i kariery. Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski stworzyli dwugodzinny film na temat polskiej legendy.

Polecamy

Jak czytamy na portalu Onet, "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" będzie składał się z ekskluzywnych materiałów archiwalnych, które chronologicznie zaprezentują widzom losy muzyka. Ponadto twórcy zadbali również o urozmaicenia w postaci rozmów z samym Krawczykiem oraz jego żoną, menadżerem czy przyjaciółmi.

Jak opowiada Krystian Kuczkowski, wstępne plany na film były zupełnie inne. Jednak pandemia koronawirusa wpłynęła na ostateczny kształt dokumentu.

Wszystkie plany pokrzyżowała pandemia. Ze względów bezpieczeństwa, na wiele miesięcy Krzysztof musiał zamknąć się w domu, odwołano koncerty i zawieszono pracę nad płytą. Postanowiliśmy ten czas wykorzystać na przegląd bogatych archiwów Telewizji Polskie.

"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie". Kiedy premiera? Gdzie oglądać?

Premiera filmu "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" została zaplanowana na święta. Dokument wyemituje Program Pierwszy Telewizji Polskiej już 25 grudnia w Boże Narodzenie.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.