Prawda o morderstwach sekty Mansona. Pojawiły się nowe fakty?

17.07.2019 12:27
Foto: matriały prasowe|undefined Fot. matriały prasowe

50 lat po zamordowaniu Sharon Tate i jej przyjaciół, ukaże się reportaż ujawniający nieznane dotąd fakty. Jaka jest prawda o zbrodni "rodziny" Charlesa Mansona?

Historię brutalnego mordu, jakiego dopuściła się sekta Charlesa Mansona, zna każdy z nas. A przynajmniej tak nam się wydaje. Co naprawdę wydarzyło się 9 sierpnia 1969 roku, w wilii przy Cielo Drive w Hollywood? Reportaż, zatytułowany "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood", ma ujawnić zatajane dotąd fakty, które obalą oficjalną wersję wydarzeń.

Morderstwa Charlesa Mansona - jak było naprawdę?

Reportaż, autorstwa Toma O'Neilla i Dana Piepenbringa, ukaże się na trzy tygodnie przed premierą głośnego filmu Quentina Tarantino - "Pewnego razu... w Hollywood". Film, inspirowany zbrodnią dokonaną przez sektę Mansona, wejdzie do amerykańskich kin 9 sierpnia 2019 roku. "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood" ma rzucić zupełnie nowe światło na makabryczną śmierć Sharon Tate i jej przyjaciół. 

Foto: Supplied by Globe Photos, inc./Globe Photos/East News

Tom O'Neill przez 20 lat zajmował się śledztwem w sprawie brutalnego mordu, którego dokonał Charles Manson, rękoma swoich wyznawców. Demaskatorski reportaż, będący owocem jego pracy, oparty został na nieznanych, lub zatajonych, faktach oraz zeznaniach i dokumentach. Ma on obalić znaną dotąd wersję wydarzeń. 

Zobacz też: Siostra Sharon Tate jest zniesmaczona projektem filmowym poświęconym aktorce

8 sierpnia 1969 był ostatnim tak spokojnym dniem w Kalifornii. Właśnie wtedy zakończyć się miała hipisowska era "Peace, Love and Empathy". Po zachodzie słońca, sekta Charlesa Mansona włamała się do willi Romana Polańskiego i brutalnie zamordowała jego żonę Sharon Tate oraz trójkę jej przyjaciół. Każda z ofiar poniosła śmierć w wyniku kilkudziesięciu pchnięć nożem. 26-letnia Tate była w ósmym miesiącu ciąży. Na drzwiach do pokoju widniał napis "Pig" ("Świnia"), napisany jej krwią. Dlaczego padło akurat na tę grupę osób? Zgodnie z oficjalnym raportem policji był to zwykły zbieg okoliczności. Jednak, czy tak było naprawdę?

Przeczytaj także

Tom O'Neill, w trakcie swojego dwudziestoletniego śledztwa, natrafił na setki nieścisłości w materiałach policyjnych i prokuratorskich. Z kim tak naprawdę zadawał się Charles Manson? Jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania masakry w willi Polańskiego?

Foto: UPPA/Photoshot/REPORTER Fot. Foto: UPPA/Photoshot/REPORTER

Reportaż "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood" przedstawić ma zupełnie nowy obraz morderstwa, które przed 50 laty wstrząsnęło całym światem. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Książka ukaże się 17 lipca 2019 roku. Trzy tygodnie później na ekranach kin zawita film "Pewnego razu... w Hollywood".

"Pewnego razu... w Hollywood" - kiedy premiera w Polsce?

Polska premiera filmu Tarantino została zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku. Niestety okazuje się, że będzie trzeba na nią poczekać nieco dłużej. Datę w niemal ostatniej chwili przesunięto o tydzień. Fani Tarantino z naszego kraju powinni zatem zaplanować wieczór w kinie na 16 sierpnia 2019 roku, kiedy to "Pewnego razu... w Hollywood" zadebiutuje na dużym ekranie. W roli Sharon Tate wystąpi Margot Robbie, zaś jako Charlesa Mansona zobaczymy Damona Herrimana. U ich boku pojawią się również między innymi Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Jack Nicholson, Luke Perry oraz Rafał Zawierucha w roli Romana Polańskiego.

Zobacz też: Członkini sekty Mansona odmówiono zwolnienia warunkowego z więzienia. "Nadal jest zagrożeniem dla społeczeństwa"

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.