Prezydent Krakowa zerwał współpracę z TVP. Nie będzie Eurowizji Junior

20.05.2020 14:28
Eurowizja Junior|undefined Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior miała odbyć się w Krakowie, jednak niedawno poinformowano, że impreza zostanie zorganizowana w stolicy. Skąd ta zmiana?

Kraków trafił do materiału "Wiadomości" TVP pod koniec kwietnia. Dotyczył on działania samorządów, a dokładnie ich kontrowersyjnych wydatków. Dziennikarze zasugerowali, że w mieście nie dzieje się najlepiej, a kasa miejska wieje pustkami. Co więcej, odpowiedzialność za ten stan według autorów materiału nie leży po stronie pandemii, a "niedoszacowanych inwestycji i nietrafionych zakupów".

Eurowizja Junior. Dlaczego imprezy nie będzie w Krakowie?

Reportaż 'Wiadomości" nie spodobał się władzom Krakowa. Rzeczniczka prasowa prezydenta Jacka Majchrowskiego, Monika Chylaszek cytowana przez Onet, odniosła się do cięć wydatków na oświetlenie i transport w mieście:

Kraków nie robi tego jednak dlatego, że stoi nad przepaścią, tylko dlatego, żeby nad przepaścią nie znaleźć się jesienią, gdy wszyscy mamy nadzieję, wrócimy do normalnego życia.

Kilka tygodni później podczas koncertu "Światło dla Europy" Viki Gabor ogłosiła, że tegoroczna Eurowizja Junior w przeciwieństwie do rywalizacji dla dorosłych, odbędzie się zgodnie z planem. Co więcej, wydarzenie będzie miało miejsce w Polsce. Z kolei TVP ogłosiła, że gospodarzem konkursu zostanie Warszawa. Fani imprezy nie kryli zdziwienia, że Eurowizję dla młodych przeniesiono z Krakowa.

Przeczytaj także

Do sytuacji w rozmowie z lovekrakow.pl odniósł się prezydent miasta. Majchrowski napisał list do Telewizji Polskiej, w którym oświadczył, że nie chce współpracować z nadawcą oraz nie zainwestuje pieniędzy miasta na organizację Eurowizji Junior.

Jeśli ktoś mi zarzuca, że wydaję pieniądze bezsensownie, na rzeczy zupełnie niepotrzebne, a później mówi, żebym dał 1,5 mln złotych na organizację Eurowizji Junior, to widzę pewną sprzeczność.
Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.