Przebrał się za Jana Pawła II i chodził po Wadowicach. Mieszkańcy padali na kolana

07.10.2020 12:27
Wadowice|undefined Fot. JACEK BORON/REPORTER

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II spacerował ulicami Wadowic. Zdziwieni mieszkańcy nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Nawet jeśli nie wiesz, gdzie dokładnie leży miasto Wadowice, na pewno kojarzy Ci się ono jednoznacznie. Symbolem miejsca od lat jest Jan Paweł II, który spędził tam swoje młode lata jeszcze jako Karol Wojtyła. Przez to powiązanie miasto stanowi ważny ośrodek pielgrzymkowy dla katolików.

Przebrał się za Jana Pawła II i chodził po Wadowicach

Postać Ojca Świętego jest otoczona w naszym kraju ogromnym kultem, nie tylko w rodzinnych okolicach Wojtyły. Dlatego trudno się dziwić zaskoczonym mieszkańcom Wadowic, którzy na ulicach swojego miasta zobaczyli zmarłego przecież papieża.

Przeczytaj także

Jak czytamy na biznesinfo.pl, do incydentu doszło 6 października. Zdezorientowani mieszkańcy i turyści mieli wręcz padać na kolana przed mężczyzną ubranym w białe szaty. Jednak pod charakteryzacją i dobrym przebraniem krył się aktor.

Do tajemniczej postaci szybko dołączyli ludzie z kamerami, którzy obnażyli prawdę. Sobowtórem papieża był mężczyzna, który brał udział w nagrywaniu teledysku realizowanego z okazji setnych urodzin Jana Pawła II.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.