Przegląd pierwszych ocen gry „Assassin’s Creed: Origins”

Kamil Kacperski
26.10.2017 15:23
Przegląd pierwszych ocen gry „Assassin’s Creed: Origins” Fot. materiały prasowe

Pierwsze opinie o najnowszej części z cyklu o bractwie asasynów są bardzo pozytywne. Czyżby Ubisoft nauczył się na błędach przeszłości i poprawił jakość swojej produkcji?

Przy tworzeniu „Assassin’s Creed: Origins” twórcy wzięli sobie trochę wolnego i zrobili dwuroczną przerwę między kolejnymi odsłonami serii. Poprzednia część cyklu, czyli „Syndicate”, wyszła w 2015 roku i została najchłodniej przyjętym epizodem o przygodach bractwa walczącego o wolną wolę ludzi.

Okazuje się, że przerwa ta wyszła twórcom na dobre, ponieważ „Origins” jest najlepiej ocenianą częścią gry od „Assassin’s Creed IV: Black Flag”, które ukazało się na rynku w 2013 roku. Nowa odsłona jest chwalona przede wszystkim za graficzne fajerwerki, za przemodelowany system walki oraz za ogromny i bardzo gęsto zapełniony świat gry.

Zobaczcie zatem co o produkcji piszą największe polskie portale zajmujące się grami wideo. Na pierwszy ogień idzie opinia z gram.pl:

Origins dzielnie walczy o miano najlepszej części Assassin's Creed w historii, choć przydałoby się więcej polotu w dialogach.

Roger Żochowski z ppe.pl dał „Assassin’s Creed: Origins” ocenę 8,5/10:

Pod płaszczykiem ewolucji skryły się niektóre stare grzechy, ale dwuletnia przerwa dobrze zrobiła Asasynowi. Dzięki udanym zmianom seria znów złapała świeżość, a eksploracja i klimat starożytnego Egiptu potrafią oczarować.

Z kolei Aleksander Mazanek z portalu naekranie.pl napisał:

Powiem wprost, Assassin’s Creed: Origins to nowa jakość dla tej serii, zapowiedź wielu zmian i krok, a wręcz skok, w dobrą stronę. Ogromy, dopieszczony świat, ciekawa historia i niezaprzeczalnie wielki potencjał na ciąg dalszy.

A jak amerykańskie portale oceniły nową grę Ubisoftu? Równie pozytywnie:

  • Forbes 93/100
  • IGN 90/100
  • Polygon 85/100
  • Gamespot 70/100

Oceny więc wahają się od dobrych do bardzo dobrych. A wy zamierzacie zagrać w „Assassin’s Creed: Origins”? Gra swoją premierę ma już jutro, 27 października 2017 roku. Dostępna będzie na komputery osobiste, Xbox One oraz Play Station 4.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.