Przerobiony Rolls Royce Wraith od Jona Olssona

Aleksandra Kopka
27.06.2017 16:34

Znany z budowy Lamborghini i Audi w kolorach szarego kamuflażu, Jon Olsson zaprezentował kolejny projekt. Tym razem wybór padł na dwudrzwiowego Rolls Royce Wraith'a.

Ten projekt ocieka pomysłowością i taki właśnie miał być. Jon Olsson znany ze swoich oryginalnych przeróbek supersamochodów po raz kolejny wprawił w osłupienie fanów motoryzacji. Tym razem na warsztat wziął dwudrzwiowy egzemplarz Rolls Royce Wraith'a.

Oklejenie karoserii nawiązuje do poprzednich projektów i utrzymana jest w stylu militarnego kamuflażu. Zresztą nie tylko on, bo w bagażniku tego modelu znajduje się zestaw walizek z tym samym motywem graficznym.

Bagażnik dachowy skrywa deskę surfingową napędzaną na paliwo wraz z jego sporym zapasem w kanistrach. Nad przednia szybą znalazło się miejsce dla 4 potężnie świecących halogenów ledowych, a dwa kolejne zamontowane zostały na przednim zderzaku.

halogeny Fot. foto: kadr z wideo

Pod maską oryginalnie wyglądającego Wraith'a znajduje się 12 cylindrowa jednostka generująca moc aż 840 koni mechanicznych. Wynik ten został potwierdzony przez wykres z hamowni. Całość dopełniają 24 calowe czarne felgi, w które został wyposażony Rolls Royce.

wykres Fot. foto: kadr z wideo

Uśmiech na twarzy Olssona nie jest przypadkowy. Chyba każdy fan motoryzacji cieszyłby się z takiego egzemplarza w swoim garażu. Zwłaszcza, gdy upalanie gumy wygląda tak epicko jak w opublikowanym na oficjalnym kanale Jona filmiku.

Jeśli i wy chcielibyście być jak Olsson i posiadać Rolls Royce Wraith'a musicie rozbić wszystkie świnki skarbonki poukrywane w domu. Wraith nie należy do tanich samochodów, a jego ceny zaczynają się od 1 500 000 złotych za benzynowe jednostki V12 generujące moc 630 koni mechanicznych.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.