Są szanse na powstanie Alien: Isolation 2?

Jakub Gańko
26.04.2017 14:44
Są szanse na powstanie Alien: Isolation 2? Fot. materiały prasowe

Ciepło przyjęta przez fanów gra o Obcym z 2014 roku wbrew wcześniejszym obawom może być właśnie opracowywana.

Gdy w 2013 roku na rynek trafiła długo oczekiwana strzelanka Aliens: Colonial Marines, miłośnicy Obcego byli załamani. Produkcja ostatecznie nijak nie przypominała wcześniej zapowiadanego hitu i zebrała fatalne recenzje. Kultowa marka została zszargana niedopracowanym tytułem, ale na szczęście już rok później podreperowano jej wizerunek.

Gra Alien: Isolation w niczym nie przypominała produkcji studia Gearbox. Zamiast wysyłać gracza przeciwko hordom bezmyślnych ksenomorfów, twórcy z Creative Assembly skupili się na przerażającej atmosferze i retrofuturystycznej wizji znanej z filmu „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”. W efekcie powstał klimatyczny horror s-f nawiązujący do takich klasyków gatunku jak System Shock 2.

Recenzenci zachwycili się trzymającą w napięciu ucieczką Amandy Ripley (córki filmowej Ellen) przed Obcym, lecz niestety wyniki finansowe gry dalekie były od oczekiwań. Co prawda Alien: Isolation osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 2 milionów egzemplarzy, wydawca tytułu liczył jednak na znacznie lepszy wynik. Nie była to dobra prognoza na ewentualną kontynuację...

Być może jednak jeszcze nie wszystko stracone. Studio Creative Assembly powróciło po przygodzie z Obcym do swojej flagowej serii strategii spod znaku Total War. W 2015 roku na rynek trafił Total War: Attila, a rok później - Total War: Warhammer. W lutym 2017 roku miała miejsce premiera Halo Wars 2. Co twórcy mają dalej w planach?

Jak poinformował portal PlayStation Universe, w majowym numerze Oficjalnego Magazynu PlayStation będzie można natrafić na następującą plotkę w dziale przecieków:

Nasze źródła mówią nam, że po skończonych pracach nad Halo Wars 2, studio Creative Assembly może wziąć się za nową grę w uniwersum Obcego.

Niestety, na razie to wszystko, co wiemy na ten temat. Redakcja magazynu odmówiła dalszych komentarzy, pozostaje nam więc tylko czekać na pomyślne potwierdzenie tych doniesień.

Po wydaniu pierwszej części Alien: Isolation dyrektor Creative Assembly, Tim Heaton, przekonywał, że wyniki sprzedaży wcale nie przekreślają szans na sequel oraz że pozostało jeszcze wiele do powiedzenia w tym temacie. Być może po sukcesie Resident Evil VII wydawca nabrał ochoty na kolejny horror oparty o znaną markę?

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.