Sam zrobił sobie Half-Life’a 3. „Jestem za stary, żeby czekać na Valve”

Michał Tomaszkiewicz
29.04.2019 16:19
Crowbar Life 3|undefined Fot. materiały prasowe

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – Dominikańczyk Denys Almaral tak zmęczył się czekaniem na wydanie przez Valve Half-Life 3, że postanowił zrobić go sobie sam. Rezultaty opublikował w sieci do pobrania.

Prawdziwa miłość jest wieczna – od ponad 10 lat udowadnają to fani serii Half-Life, którzy po rozsmakowaniu się w przygodach Gordona Freemana dzielnie czekają na dokładkę w postaci trzeciej części cyklu.

Co bardziej niecierpliwi z nich wzięli sprawy w swoje ręce, pokazując, jak według nich wyglądałyby dalsze przygody protagonisty HL. Ponieważ Half-Life 3 w dalszym ciągu nie został oficjalnie potwierdzony (nie licząc okrutnego żartu Valve), to właśnie te amatorskie projekty są dla graczy okazją do ponownego spotkania z Gordonem.

„Amatorskie” nie określają przy tym poziomu prezentowanego przez fanowskie produkcje – niektórych z nich nie powstydziliby się profesjonalni deweloperzy, pracujący w pocie czoła nad wielkimi hitami.

Przeczytaj także

Demo Half-Life 3 do pobrania z sieci. Gracz zrobił je, bo nie chciał już czekać na Valve

Half-Life 2, w swoim czasie rewolucyjny pod względem rozwiązań grafiki i mechaniki gry, zdążył się już moralnie zestarzeć. Fanowskie teorie na temat dalszych przygód Freemana idą z czasem z postępem i osiągnięciami – demo Half-Life 3 zostało stworzone przez Denysa Almarala w silniku Unreal Engine 4, z którego korzystają najnowsze hity.

Tak prezentuje się fanowskie dzieło, poczekalnia nazwana pieszczotliwie Crowbar Life 3: 

Zobacz także: >> Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania  <<

Auto zaznaczył, że w całym projekcie wykorzystał tylko zasoby dostępne za darmo. Demo – czyli tak naprawdę miniaturowy poziom, który można zwiedzić łomem w ręku – można pobrać nieodpłatnie i uruchomić na komputerze PC.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.