Sekretne menu Mortal Kombat odkryte po 20 latach

Michał Tomaszkiewicz
25.02.2016 11:49
Sekretne menu Mortal Kombat odkryte po 20 latach Fot. kadr z wideo

Specjalna kombinacja przycisków uruchamia ukryte menu w automatach z pierwszymi trzema częściami gry Mortal Kombat. Jedną z opcji w MK3 jest możliwość grania bez wrzucania monet.

Menu zostały zaprogramowane przez jednego z głównych twórców serii Mortal Kombat, Eda Boona. Aby je odblokować, należy naciskać przyciski bloku pierwszego i drugiego gracza w odpowiedniej kolejności. Gdy się to uda, otwiera się dostęp do menu serwisowego.

Wśród dostępnych opcji znajdują się przede wszystkim ustawienia pozwalające na przetestowanie sprawności komponentów automatu i sprawdzenia, jakie przychody generuje dana maszyna, jednak kilka wpisów to niespodzianki przygotowane przez Boona z myślą o dociekliwych graczach.

W MK1 można obejrzeć zakończenia gry dla wszystkich dostępnych postaci. Mortal Kombat 2 dodaje do tego opcję zapoznania się z Fatality, podobnie wygląda menu w MK3. Gracze mogą też skrócić swoją drogę na tablicę najwyższych wyników, wpisując tam po prostu swoje inicjały.

W niektórych wersjach automatów z trzecią częścią Mortal Kombat pojawia się najciekawsza z dostępnych opcji: wyłączenie konieczności wrzucania monet / żetonów, aby rozpocząć grę.

Nie trzeba mieć dostępu do automatów z Mortal Kombat, żeby móc zapoznać się z sekretnymi menu – kody działają także w M.A.M.E., symulatorze maszyn do gier, który można uruchomić na zwykłym komputerze PC.

Kombinacje należy wprowadzać szybko. P1 oznacza gracza numer 1, P2 gracza 2, w nawiasie podana jest liczba naciśnięć klawisza bloku.

  • MK1: P1 (5), P2 (10), P1 (2), P2 (1), P1 (2), P2 (3), P1 (4)
  • MK2: P1 (5), P2 (10), P1 (2), P2 (8), P1 (2)
  • MK3/UMK3: P1 (5), P2 (10), P1 (3), P2 (1), P1 (2), P2 (2), P1 (3), P2 (4)

Mordobicie w wersji Ultimate Mortal Kombat 3 pozwala na uruchomienie wbudowanej gry będącej klonem Galagi – poziom trudności może jednak doprowadzić do frustracji. Gry były wprowadzane na rynek od 1992 do 1995 roku.

Która postać z Mortal Kombat była Waszą ulubioną?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.