Skoda rozpoczęła produkcję Kodiaqa

19.10.2016 10:41
Skoda rozpoczęła produkcję Kodiaqa Fot. materiały prasowe

Czeski producent samochodów rozbudował swój segment SUV-ów o nowy model, którego seryjna produkcja właśnie ruszyła w fabryce w Kvasinach.

Premiera modelu przypadła na 1 września 2016 roku. Auto opracowano na płycie podłogowej MQB. Klienci będą mieli do wyboru odmianę 5- lub 7-osobową z jednym z 5 silników oraz napędem na przednią lub tylną oś. W porównaniu do budżetowego modelu Yeti, Kodiaq ma być bardziej ekskluzywny. W końcu pod względem jednostek napędowych, wyposażenia oraz rozwiązań technologicznych, SUV ten nie ustępuje na krok flagowemu Superbowi.

Michael Oeljeklaus – członek zarządu – nie kryje swojej dumy:

Rozpoczęcie produkcji jest wyjątkowym momentem dla całej firmy, a w szczególności dla pracowników fabryki Kvasiny. Na przestrzeni ostatnich paru miesięcy, nasz cały zespół intensywnie pracował, przygotowując się na rozpoczęcie produkcji nowego SUV-a.

Na polskim rynku największy w gamie crossover Skody, mierzący niemal 4,7 m długości i 1,9 m szerokości, zadebiutuje w lutym 2017 roku. Auto ma przyciągnąć do siebie klientów przede wszystkim swoją praktycznością, funkcjonalnością oraz ergonomią. Nie lada wrażenie robią już same liczby – w odmianie 5-drzwiowej Kodiaq może poszczycić się bagażnikiem o pojemności 720 litrów. Jednak przestrzeń znacząco wzrasta po złożeniu tylnego rzędu siedzeń dzielonego w proporcji 40:20:40, do 2065 litrów.

Z kolei wersja 7-osobowa przy wszystkich rozłożonych siedzeniach będzie dysponować 270 litrami przestrzeni bagażowej, znajdującym się za trzecim rzędem siedzeń. Przyszłych właścicieli ucieszyć powinny również przemyślane rozwiązania określane mianem „Simply Clever”. Jednym z nich jest mechanizm wysuwający ochronne nakładki na krawędzie drzwi, co ma chronić je przed obtarciami np. na parkingu.

Ponadto kierowca będzie miał na wyciągnięcie ręki przycisk umieszczony na drzwiach, służący do elektrycznej blokady tylnych drzwi. Nowością są także specjalne zagłówki tylnej kanapy z wysuwanymi bocznymi częściami, mające w odpowiedniej konfiguracji służyć jako poduszki. Do tego w przednich drzwiach znalazły się wnęki na parasolki.

Zupełnie niczym w klasie premium, ruchem stopy pod zderzakiem możemy otworzyc klapę bagażnika. A w nim znajdziemy między innymi dwustronną wykładzinę, przy czym w bogatszych odmianach dodatkowo naszym oczom ukażą się opcjonalna latarka i przegródka z rzepami.

Jak poinformował importer, ceny bazowej wersji tego SUV-a mają zaczynać się już od 89 900 zł za wariant napędzany 1,4-litrowym silnikiem TSI 125 KM. W ofercie docelowo będą 3 odmiany wyposażenia do wyboru – Active, Ambition i Style.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.