TVP przygotowuje program reality show "Sanatorium miłości". Opowie o emerytach

Kamil Kacperski
23.11.2018 11:15
TVP przygotowuje program reality show "Sanatorium miłości". Opowie o emerytach Fot. shutterstock.com

W styczniu 2019 w Telewizji Polskiej pojawi się nowy program, będący połączeniem reality show z elementami dokumentu. Program poprowadzi Marta Manowska.

Jak informuje portal Wirtualne Media, TVP przygotowuje nowy format, którego premiera odbędzie się w styczniu 2019 roku. Program ma nosić nazwę "Sanatorium miłości", a jego głównymi bohaterami będą emeryci. Produkcja ma łączyć reality-show z elementami znanymi z filmów dokumentalnych, a wśród tematów poruszanych w nowym show państwowej telewizji znajdzie się zdrowie, edukacja, czy poradnictwo. 

Prowadzącą programu ma zostać Marta Manowska. Prezenterkę możemy znać z innego popularnego show TVP, "Rolnik szuka żony". Samo "Sanatorium miłości" ma być również emitowane w podobnym paśmie, co program o szukaniu miłości, czyli w niedzielne wieczory. 

Na czym polega nowy program TVP?

"Sanatorium miłości" przedstawi nam 3 tygodnie z życia 12 seniorów, którzy zamieszkają w sanatorium Równica w Ustroniu, leżącym w paśmie górskim Beskidu Śląskiego. Razem będą przeżywali różne ciekawe przygody, a kto wie, może niektórzy z nich znajdą miłość. Według TVP program ma poruszyć problem dyskryminowania osób starszych i "pokazać jesień życia w barwny i ciepły sposób, podkreślając wartość oraz godność człowieka bez względu na jego wiek".

W programie mogą wziąć udział jedynie osoby, które ukończyły 60 lat. Na temat produkcji wypowiedziała się również Marta Manowska. Prowadząca pochwaliła pomysł:

Cieszę się, że narodził się pomysł takiego programu. Jego bohaterowie, ludzie w jesieni swojego życia, są naprawdę w pięknym wieku. To taki moment, kiedy ma się już za sobą wychowanie dzieci, wypuszczenie ich na świat, oddanie im toru w sztafecie życia. Stąd tak wiele starszych osób mówi dzisiaj, że to jest ta chwila, ten czas, żeby zacząć się nim cieszyć. Iść własną ścieżką. Zacząć realizować zaniechane kiedyś marzenia czy pasje.

"Sanatorium miłości" zadebiutuje na antenie TVP1 w styczniu 2019 roku, a emisja ma trwać do marca 2019 roku. Program jest autorskim formatem Jedynki. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.