The Sims 4 w końcu pozwolą ubrać postaci w ubrania inspirowane kulturą muzułmańską

05.09.2019 15:24
muslic sims|undefined Fot. screen youtube simsVIP

Najnowszy patch do hitu Maxis już tu jest.

Trochę to zajęło twórcom gry. Po drodze zdążyli zrobić dodatki, w których pojawiała się magia, zwierzęta, studia, duchy i możliwość zostania gwiazdą.  Jednak niemalże 20 lat (które minęły od premiery pierwszej części) czekały osoby związane z kulturą muzułmańską, aby móc w końcu tworzyć postaci, które będą je przypominały również w ubiorze.

Patch został zapowiedziany już jakiś czas temu, ale swoją premierę miał ostatecznie 05.09. Z ubrań inspirowanych kulturą muzułmańską znajdziemy w grze m.in. hijab i kufi. Jednak ubrania to nie wszystko, ponieważ twórcy postanowili też dać możliwość budowania domów, które będą przypominały architekturę wschodu.

Przeczytaj także

The Sims z długo wyczekiwanym dodatkiem

Oprócz ubrań i architektonicznych smaczków Maxis po raz pierwszy w historii dał nam możliwość pełnej konfiguracji schodów. Od teraz możecie wybierać, w którą stronę mają iść, możecie nimi kręcić, łamać je i ogólnie tworzyć labirynty ze schodów.

Cieszy, że deweloperzy w końcu dali możliwość dzieciom z krajów arabskich na tworzenie postaci, które je przypominają. Sam ostatni raz w Simsy grałem 5 lat temu i to nadal w pierwszą część, ale świetnie, że tytuł się rozwija i stara się, aby coraz więcej graczy na całym świecie mogło komfortowo grać w swój ulubiony tytuł.

Co ciekawe, najnowsza aktualizacja gry trafia do nas na 5 dni przed premierą nowego pełnoprawnego dodatku "Sims 4: Magia".

Zobacz także: Platforma Steam wprowadziła tag LGBTQ+ dla gier z wątkami homoseksualnymi

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.