Transseksualni aktorzy wyśmiali Scarlett Johansson, biorąc udział w castingu do jej słynnych ról

Sergiusz Kurczuk
12.07.2018 14:10
Transseksualni aktorzy wyśmiali Scarlett Johansson, biorąc udział w castingu do jej słynnych ról Fot. Hahn Lionel/ABACA/East News

Nadchodzący film „Rub & Tug” ze Scarlett Johansson w roli głównej wywołał oburzenie wśród osób transseksualnych, które krytykują Hollywood za dyskryminującą postawę. W tym celu transseksualni aktorzy stworzyli prześmiewcze wideo. 

Najnowszy film Scarlett Johansson wzbudził kontrowersje. Aktorka w „Rub & Tug” ma zagrać Dante „Texa” Gilla - transseskualistę, który w latach 70. prowadził w Pittsburghu domy uciech. Produkcja Ruperta Sandsa zostanie oparta na prawdziwych wydarzeniach. Ogłoszenie obsady głównej roli wywołało krytykę filmu między innymi ze strony osób transseksualnych. Osoby bojkotujące „Rub & Tug” uważają, że angaż Johannsson to zjawisko podobne do whitewashingu. Ich zdaniem w Dante „Texa” Gilla powinien się wcielić prawdziwy transseksualista. Grupa transseksualnych aktorów w ramach protestu postanowiła nagrać prześmiewcze wideo.

Transseksualni aktorzy w roli Scarlett Johansson

Gwiazda nie została obojętna na krytykę i postanowiła skomentować swój udział w „Rub & Tug”, powołując się na słynne kreacje aktorskie osób transpłciowych. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Grupa transseksualnych aktorów postanowiła zażartować sobie z Johnasson, obracając argument mówiący, że utalentowany aktor może zagrać wszystko przeciwko gwieździe „Avengers”. W tym celu powstało wideo, w którym aktorzy próbują wygrać casting do jednej z głównych ról, które grała Johansson.

Pojawiły się takie filmy jak „Ghost World”, „Ona”, „Kobiety pragną bardziej” i „Avengers”. Pod koniec jeden z aktorów dostaje rolę. Początkowo się cieszy, ale gdy dowiaduje się, że ma zagrać kobiecą rolę, rezygnuje. 

Przepraszam, ale mam problem z tym, że kobiety cis są marginalizowane przez Hollywood. To znaczy, wiem, że są ludzie, którzy doświadczyli tego na własnej skórze i ich wybranie przyniósłby filmowi więcej autentyczności. Uważam, że zabieranie im tej możliwości jest trochę dziwne. 

To już druga wpadka duetu Sandsa i Johnasson. Film „Ghost in the Shell” był krytykowany za whitewashing. Johansson wcielała się bowiem w postać, która w oryginale była Azjatką. 

Na razie nie wiadomo kiedy „Rub & Tug” trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.