Trzy filmy Christophera Nolana będą dostępne za darmo w wirtualnym kinie w grze Fortnite

25.06.2020 10:16
Trzy filmy Christophera Nolana będą dostępne za darmo w wirtualnym kinie w grze Fortnite   Fot. . Euan Cherry / WENN/agestock/East News

Trzy filmy Christophera Nolana będą dostępne do obejrzenia w wirtualnym kinie w popularnej grze komputerowej „Fortnite”.

Epic Games ogłosiło nowy dodatek dla swoich graczy. Już jutro, tj. w piątek 26 czerwca, odbędzie się specjalna Noc Filmowa w grze Fortnite z trzema wybranymi filmami Christophera Nolana.

Christopher Nolan w Fortnite

Amerykanie zobaczą „Incepcję”, zaś mieszkańcy innych państw będą mogli obejrzeć „Prestiż”, bądź „Batman Początek” na specjalne „wyspie Party Royale”, gdzie znajduje się szczególne kino plenerowe.

Przeczytaj także

Filmy będą wyświetlane trzykrotnie w ciągu dnia, a dokładny repertuar można znaleźć na oficjalnej stronie Fortnite. Piątkowa Noc Filmowa jest też testem dla tego rodzaju rozrywki w przyszłości i sprawdzeniem zainteresowania odbiorców.

Oświadczenie Epic Games

Przedstawiciele firmy Epic Games zwracają uwagę, że wybrano trzy filmy na początek, z powodu innych praw dystrybucyjnych dla konkretnych produkcji w różnych krajach.

Nawigowanie praw dystrybucyjnych dla wielu krajów oraz różnych wersji językowych dla pełnometrażowych filmów okazało się sporym wyzwaniem. Chcieliśmy, aby w ramach tego pierwszego testu, jak najwięcej osób z całego świata mogło wziąć udział w pierwszej Nocy Filmowej.
Film, który będziecie mogli zobaczyć, zależą od kraju, w którym się znajdujecie. Niestety nie mogliśmy zapewnić praw do każdego kraju świata. Mimo wszystko wierzymy, że idea wspólnego oglądania filmu w trybie Party Royale jest na tyle mocną i ekscytującą rzeczą, że już teraz szukamy sposobów, aby móc dostarczyć ją do każdego mieszkańca globu w przyszłości.

Właśnie z powodu różnych praw dystrybucji, niestety na terenie Polski, nie będzie można oficjalnie oglądać żadnego z trzech wybranych filmów.

Przeczytaj także

Zwiastun „Tenet” i wirtualne koncerty

Warto przypomnieć, że to kolejny ruch developerów z Epic Games na promocję produkcji Christophera Nolana. W maju wypuszczono zwiastun nadchodzącego filmu „Tenet”, zanim ten trafił do reszty Internetu. W ostatnim czasie na Wyspie Party Royale odbywają się także wirtualne koncerty. Dotychczas gracze mogli uczestniczyć w występach Travisa Scotta, czy DJ Marshmello.

Czytaj także: Z powodu Black Lives Matter z Fortnite usunięto wszystkie radiowozy.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.