Ukradziono kolekcję komiksów wartą 42 tysiące dolarów. Wśród łupów było oryginalne wydanie 1. numeru "Avengers"

29.05.2019 15:21
1 Fot. Avengers vol. 1 #1

W Kolorado doszło do kradzieży rzadkich egzemplarzy słynnych komiksów. Wartość kolekcji oszacowano na 42 tysięce dolarów. Złodzieje ukradli zeszyty z debiutami Avengers, Deadpoola, Black Panthera oraz Ligi Sprawiedliwości.

Za tą zbrodnią musiał stać prawdziwy geniusz zła! Zwykły złodziej mógłby nie docenić wartości komiksów, które znajdowały się w posiadaniu w kolekcji sklepu Mile High Comics w Denver w stanie Kolorado. Do kradzieży doszło 26 maja 2019 roku. Właściciel sklepu poinformował o włamaniu za pośrednictwem konta na Facebooku.

"Avengers" #1, "Justice League of America" #1, "New Mutants" #98 - skradziono komiksy warte majątek

Sprawę nagłośnił szef Mile High Comics o swojsko brzmiącym nazwisku. Charles Rozanski zamieścił na swoim Facebooku opis całej sytuacji, miejsce zbrodni, listę ukradzionych komiksów oraz zdjęcie z kamery przemysłowej, na którym uchwycono przestępcę.

Ktoś włamał się na wczoraj w nocy na Jason St. przez drzwi prowadzące do magazynu i ukradł 14 komiksów wartych ponad 42 tysiące dolarów, niszcząc zabezpieczoną gablotę. Złodziej pociął się podczas kradzieży. Mamy też nagranie z kamery. Osoba na poniższym zdjęciu to jedyny człowiek, który był w naszym sklepie w środku nocy. Jeśli go znacie, bardzo chcielibyśmy móc go zidentyfikować. Ktokolwiek zabrał nasze komiksy, zostawił pierwszy z przedmiotów (oryginalne rysunki McFarlane'a) z listy, którą prezentujemy...

Cóż... Może złodziej jednak wcale nie był taki sprytny, jakby się mogło wydawać. Nie dość, że zostawił na miejscu zbrodni swoje ślady biologiczne, to chyba nie do końca znał się na tym, co kradnie. No chyba że jego celem były tylko wartościowe komiksy, a rysunki Todda McFarlene'a nie zbyt go obchodziły, mimo że według Rozanskiego ich wartość rynkowa to około 8 tysięcy dolarów.

Włamanie do Mile High Comics - co ukradziono?

Rozanski udostępnił listę skradzionych komiksów. Obok tytułów serii i numerów zeszytu, znalazły się kwoty dochodzące do kilkunastu tysięcy dolarów. Najdroższym okazem był pierwszy numer "Justice League of America" z 1960 roku. Debiut Ligi Sprawiedliwości jest wart 15 tysięcy dolarów. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się pierwszy numer "Avengers" z 1963 roku oraz 129. numer "The Amazing Spider Man" z 1974 roku. Przy obu znajduje się cena wynosząca 7350 dolarów. Ten drugi komiks jest o tyle ważny dla miłośników komiksów, że na jego kartach zadebiutował Punisher. Ponadto egzemplarz został opatrzony autentycznym podpisem scenarzysty serii - Gerry'ego Conwaya.

Przeczytaj także

Wśród skradzionych komiksów znajdują się ponadto pierwszy numer "Iron Mana", debiut Black Panthera ("Fantastic Four #52"), debiut Deadpoola ("New Mutants" #98), jedna z klasycznych przygód Batmana ("Batman" #103), czy pierwszy numer "Atoma". Miejmy nadzieję, że sprawca wkrótce się znajdzie i spotka go zasłużona kara.

Zobacz też: Comixify – polska sztuczna inteligencja do zmiany filmów w komiksy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.