W Warszawie powstanie rondo WOŚP mimo sprzeciwu PiS. Znamy dokładną lokalizację

19.06.2020 12:34
Jurek Owsiak|undefined Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W Warszawie na Ursynowie powstanie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni przegłosowali uchwałę i podali dokładną lokalizację.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa w Polsce akcja charytatywna, która na przestrzeni niemal 30 lat dociera ze swoim przekazem do każdego zakątka świata. Symbol czerwonego serduszka kojarzy się nie tylko z pomocą najbardziej potrzebującym, ale też z tolerancją, zrozumieniem, pokojem, wolnością i pozytywnym nastawieniem do drugiego człowieka. Nic więc dziwnego, że wiele osób podziwia ekipie za jej działania, a Polacy chcieliby okazać wdzięczność wszystkim zaangażowanym w akcje.

Rondo WOŚP w Warszawie. Radni zdecydowali

Takim gestem ma być stworzenie ronda WOŚP w Warszawie. Pomysł zgłosił szef WFS Grzegorz Gruchalski, który oznajmił, że fundacja to rzesza wspaniałych ludzi oraz idea, którą należy promować. 6 radnych Nowoczesnej z klubu Koalicji Obywatelskiej złożyło oficjalny wniosek, który właśnie został przegłosowany.

Przeczytaj także

Jak podaje Radio Zet, Anna Auksel-Sekutowicz, radna i członkini komisji ds. nazewnictwa oznajmiła:

WOŚP to symbol. To coroczna zbiórka pieniędzy na służbę zdrowia, ale nie tylko. To także liczne programy zdrowotne.Dla mnie było to oczywiste, że Orkiestra powinna mieć swoją nazwę na jednym z miejskich obiektów. Dlatego bez wahania poparłam wniosek i głosowałam za nazwą dla ronda na Ursynowie.

Uchwała została przegłosowana na korzyść zgłaszających 42 głosami. Jak podaje Radio Kolor, przeciw było 4 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 12 radnych z partii wstrzymało się od głosu.

Rondo WOŚP w Warszawie. Gdzie powstanie?

Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstanie na Ursynowie u zbiegu Płaskowickiej i Roentgena. Póki co, nie znamy daty oficjalnego odsłonięcia tablicy.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.