Wiedźmin 3: Dziki Gon - wiemy, kiedy zadebiutuje ulepszona wersja gry

02.04.2021 12:48
Wiedźmin 3: Dziki Gon - wiemy, kiedy zadebiutuje ulepszona wersja gry Fot. materiały prasowe/CD Projekt RED

CD Projekt RED kilka miesięcy temu zapowiedział, że Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się odświeżonej wersji na konsole PS5 i XSX/XSS. Teraz wiemy, kiedy mniej więcej możemy się spodziewać jej debiutu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w odświeżonej wersji jeszcze w tym roku

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił do sprzedaży w maju 2015 roku i od tego czasu stał się legendą w branży gier wideo. Od jego premiery minęło jednak już 6 lat, więc wielu młodszych graczy nie miało nawet okazji zagrać w to arcydzieło interaktywnej rozgrywki. CD Projekt RED postanowił więc wydać odświeżoną wersję produkcji, która ma trafić na konsole nowej generacji.

Polecamy

PR-owiec firmy Radek Grabowski ogłosił na Twitterze, że jeszcze w tym roku na konsolach PlayStation 5 i Xboksach Series X/S zadebiutuje odświeżona wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon. Podobny los czeka również Cyberpunka 2077, który ma się doczekać update'u na nowe generacje konsol. Miejmy nadzieję, że wyjdzie w lepszym stanie, niż produkcja na poprzednie wersje PlayStation i Xboksów.

Polecamy

Na razie konkretnych dat premier nie znamy. Warto jednak zaznaczyć, że zaktualizowana wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon będzie darmowa dla graczy, którzy już posiadają produkcję w wersji na poprzednie konsole. To miła inicjatywa ze strony CDPR, które po wizerunkowej klęsce związanej z CP2077 potrzebuje chyba każdego PR-owego zwycięstwa.

Wiemy też, że ulepszona zostanie Edycja Kompletna popularnej gry - to oznacza, że odświeżone będą także dodatki Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Gracze pecetowi również nie powinni się czuć pominięci - edycja na komputery również doczeka się "uwspółcześniającej" aktualizacji.

Warto jeszcze nadmienić, że aktualizacją gry zajmują się inżynierowie i projektanci z Saber Interactive. Tak jak wspomnieliśmy - nowe szaty Wiedźmina zadebiutują w drugiej połowie 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.