Wiedźmin 3 oficjalnie na Switchu. Pierwszy zwiastun, zrzuty ekranu, porównanie grafiki z PS4

Michał Tomaszkiewicz
12.06.2019 08:59
Wiedźmin 3 na Switcha|undefined Fot. materiały prasowe

Kompletne, zawierające wszystkie dodatki wydanie Wiedźmina 3: Dziki Gon trafi jeszcze w 2019 roku na konsolkę Nintendo Switch. CD Projekt RED pokazał pierwszy zwiastun, który posłużył do błyskawicznego sprawdzenia, jak gra zmieniła się w stosunku do wersji z PlayStation 4.

Wiedźmina 3 nie trzeba graczom przedstawić. Rozbudowana, wciągająca historia i doskonale zarysowane postaci sprawiły, że ostatnia (jak na razie) część przygód Geralta cieszy się uznaniem, a nawet uwielbieniem, na całym świecie.

CD Projekt RED chwali się, że Dziki Gon zdobył na całym świecie 250 tytułów "Gry roku". Kilka z nich przyznali Czytelnicy Antyradio.pl, którzy właśnie Wiedźmina wskazali jako najlepszy tytuł 2017 roku. W tym szaleństwie jest metoda: urządzając plebiscyt na najlepszą grę, umieszczamy w nim zawsze Wiedźmina, jako że chcemy sprawdzić nie tylko która gra jest w danym roku najlepsza, lecz także czy byłaby w stanie pokonać Wiedźmina.

Przeczytaj także

Wiedżmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch zawiera oba dodatki fabularne oraz 16 darmowych rozszerzeń DLC. Gra zaoferuje łącznie 150 godzin rozrywki.

CDPR zapowiada, że Dziki Gon na Nintendo Switch będzie dostępny zarówno w wersji elektronicznej, jak i pudełkowej. W tym drugim przypadku gracze mogą liczyć na otrzymanie bonusów w postaci kompendium świata Wiedźmina, mapy gry oraz naklejek. To miły gest, który CD Projekt RED zastosował także w przypadku dostępnych w przedsprzedaży pudełkowych wersji Cyberpunka 2077.

Przeczytaj także

Zapowiedź nadchodzącej premiery Wiedźmina 3 na Switcha została uzupełniona o zwiastun, przedstawiająca ujęcia z gry nagrane na konsolce Nintendo.

Wiedźmin 3 na Switchu - porównanie grafiki z PlayStation 4

W Wiedźmina gra się przede wszystkim dla przedstawionej w grze historii, CD Projekt RED zadbał jednak również o jak najlepsze wrażenia wizualne. Dziki Gon prezentuje się świetnie na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach PC. Czy dysponująca mniejszą mocą konsolka Nintendo zapewni podobną jakość grafiki?

Polacy pokazali pierwsze zrzuty ekranu z Dzikiego Gonu w wersji na Nintendo Switch. Geralt wygląda na nich lepiej, niż można się było spodziewać.

wiedzmin_switch_02 Fot. foto: materiały prasowe
wiedzmin_switch_03 Fot. foto: materiały prasowe

W sieci pojawiły się już pierwsze porównania wyglądu Wiedźmina 3 w wersji na Switcha i PlayStation 4. Można na nich zauważyć, że świat gry stracił na szczegółowości, a i sam wiedźmin prezentuje się wyraźnie inaczej.

Wiedźmin 3: Dziki gon w wydaniu kompletnym ma być dostępny na Nintendo Switch w 2019 roku. Szczegółowej daty ani przewidywanej ceny niestety nie podano.

Znacznie więcej informacji mamy na temat następnej gry CD Projekt RED, czyli Cyberpunka 2077. Gra zapowiadająca się na wielki hit trafi w ręce graczy 16 kwietnia 2020 roku. Na GOG-u trwa promocja, w ramach której można nabyć zestaw Simply: RED, składający się z Cyberpunka 2077 oraz wszystkich wydanych do tej pory Wiedźminów.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 na GOG-u w obłędnej promocji. CD Projekt RED dorzuca wszystkie Wiedźminy

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.