Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też dla Australii. "Jesteśmy z Wami"

08.01.2020 12:06
Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER; OAKBANK BALHANNAH CFS/Associated Press/East News|undefined Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER; OAKBANK BALHANNAH CFS/Associated Press/East News

Jerzy Owsiak zakomunikował, że w tym roku WOŚP przeznaczy również pieniądze na pomoc Australii w walce z trawiącymi ją pożarami.

Na oficjalnym facebookowym profilu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się wpis, który zaczyna się od słów "Kochana Australio, Jesteśmy z Wami i myślimy o Was!". Kontynent od długiego czasu zmaga się z ogromnymi pożarami, które pochłonęły już miliony istnień. Jerzy Owsiak postanowił działać. W tym roku Wielka Orkiestra zagra również dla Australii.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wesprze Australię

W australijskich pożarach zginęło już ponad 20 osób i przeszło pół miliarda zwierząt. Wielu gatunkom typowym wyłącznie dla tego kontynentu grozi wyginięcie. Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił wspomóc poszkodowanych.

Przeczytaj także

Jak Jerzy Owsiak napisał w poście na Facebooku:

Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby ratować życie i zdrowie polskich dzieci. Chcemy teraz, tę naszą finałową energię przesłać w Waszą stronę.Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować.

Przekazanie datków na rzecz ofiar australijskich pożarów to jednak nie wszystko. Zgodnie z planem Jurka Owsiaka, podczas 28. Finału WOŚP (który odbędzie się w niedzielę 12 stycznia), nad głowami publiczności zawiśnie wielka flaga Australii.

Zobacz też: Grzegorz Turnau przekazał swoje pianino na aukcję wspierającą WOŚP

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.