Wiemy kiedy Batman i Kobieta-Kot wezmą ślub w komiksach

Kamil Kacperski
02.02.2018 12:12
Wiemy kiedy Batman i Kobieta-Kot wezmą ślub w komiksach Fot. komiks Batman #24

DC zapowiedziało komiksową przyszłość swoich bohaterów. Wśród udostępnionych materiałów pojawiła się data ślubu Bruce'a Wayne'a i Seliny Kyle.

W wydanym niedawno DC Nation #0 pojawiła się zapowiedź długo oczekiwanego ślubu w uniwersum DC - w komiksie Batman #50, Bruce Wayne i Selina Kyle powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Batman uklęknął przed Kobietą-Kot w zeszycie numer 24, ale nie dostał odpowiedzi aż do zakończenia fabuły wydarzenia zwanego „The War of Jokes & Riddles”, które opisywało konflikt między Riddlerem a Jokerem.

Jak to w komiksach bywa, pomiędzy nimi stanął Batman, co całkiem skutecznie pokrzyżowało zakochanym plany. Nie mniej, Selina zgodziła się wyjść za Bruce'a i teraz ogłoszono, że ślub bohaterów odbędzie się 4 lipca 2018 roku. Czy może raczej, Batman #50 ma pojawić się na półkach sklepowych właśnie w Dzień Niepodległości USA.

Kiedy będzie ślub Batmana i Kobiety-Kot?

Po wojnie między dwoma złoczyńcami przyszedł czas na powrót do korzeni - Batman postanowił odnowić swoje związki z dawnym Robinem, Dickiem Greysonem oraz swoim synem, Damianem. Obydwaj byli lekko w szoku na wieść o niespodziewanym małżeństwie między Brucem a Seliną. Zwłaszcza, że Kobieta-Kot często pojawiała się w komiksach jako postać stojąca poza prawem, pozostającą w konflikcie z Batmanem. Wiadomość o ślubie dochodzi również do starego znajomego Batmana, Jokera. Klaun Zbrodni nie jest szczęśliwy z powodu zdobytych informacji, i w iście komiksowym stylu planuje zepsuć najszczęśliwszy dzień życia pary.

Jednak jak to mówi stare powiedzenie, przeciwieństwa się przyciągają:

Wiem, że ten pomysł jest szalony dla wszystkich czytelników, ale postawcie się na miejscu Supermana albo Nightwinga - dla nich jest to jeszcze bardziej pokręcone niż dla nas. To jest nasz pomysł przewodni dla całej tej linii fabularnej.

To słowa Toma Kinga, pisarza odpowiedzialnego za historie przedstawione w nowej wersji komiksowych przygód Batmana. Nam pozostaje jedynie czekać na ślub i życzyć nowożeńcom powodzenia na nowej drodze życia.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.