Wojownicze Żółwie Ninja będą w nowym serialu weganami?

Kamil Kacperski
01.02.2018 15:57
Wojownicze Żółwie Ninja będą w nowym serialu weganami? Fot. kadr z wideo

PETA ma nadzieje, że twórcy serialu zmienią nawyki żywieniowe Żółwi w nowym serialu „Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles”.

Z czego słyną Żółwie Ninja? Z imion nawiązujących do renesansowych artystów, z wyszukanych broni, z innych kolorów opasek oraz oczywiście z ogromnej miłości do pizzy. Organizacja zajmująca się ochroną zwierząt, PETA, apeluje do stacji Nickelodeon, żeby Donatello i spółka w nowym serialu stali się weganami.

PETA wysłała do zarządu stacji list, w którym uczulała twórców, aby powrót Wojowniczych Żółwi Ninja na małe ekrany przyniósł również zmiany w ich diecie. W treści listu zawarli m.in. obserwację, z której wynika, że najmłodsze pokolenie (tzw. Generacja Z) bardzo chętnie przechodzi na wegańską dietę, a restauracje podające stricte dania wegańskie zdobywają w USA coraz większą popularność. Według nich, to tylko kwestia czasu, nim wegan będzie więcej niż tradycyjnych mięsożerców.

Wiceprezydent PETY, Lisa Lange, twierdzi, że dla krów, taka zmiana będzie wspaniała:

Nowoczesne dzieciaki przyjmują wegańskie jedzenie z ogromnym zainteresowanie, więc czemu nie zrobią tego Żółwie? Wegańska pizza jest popularna i jest dużo zdrowsza i milsza dla zwierząt, niż oldschoolowa pizza z serem krowim. Jako PETA sądzimy, że Wojowniczy Ninja powinni wspierać takie inicjatywy.Chcę wierzyć, że Żółwie chciałyby pomóc uratować życia innych zwierzaków. 

Jak wspomina również w liście, dużo krów pada ofiarą przemysłu nabiałowego, co jest bezpośrednim skutkiem używania mleka. Pani wiceprezydent ma ogromną nadzieję, że zmiana diety Żółwi, zachęci do zmiany również fanów wojowniczych zwierząt.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.