YouTube banuje filmy z wyzwaniami „Bird Box Challenge”

Michał Tomaszkiewicz
16.01.2019 12:59
YouTube banuje filmy z wyzwaniami „Bird Box Challenge” Fot. kadr z wideo

Netlix zawładnął wyobraźnią kinomaniaków – film „Nie otwieraj oczu” okazał się być wielkim hitem, obejrzanym przez rekordową liczbę widzów. YouTube poinformował właśnie, że będzie usuwać wideo pokazujące inspirowane filmem „zabawy” wykonywane z zasłoniętymi oczami.

Netflix pochwalił się, że „Nie otwieraj oczu” z Sandrą Bullock został obejrzane przez ponad 45 mln widzów. Serwis VoD nie spodziewał się jednak, że stanie się on inspiracją do bardzo niebezpiecznych zabaw. Na czym polega „Bird Box Challenge”? Na zasłanianiu oczu i wychodzeniu w świat.

Platforma postanowiła oficjalnie ostrzec przed angażowaniem się w wyzwanie „Bird Box”.

YouTube banuje filmy z „Bird Box Challenge”

Nie trzeba było długo czekać, żeby fala wyzwań skończyła się niemal tragicznie – jeden z uczestników postanowił przejechać się samochodem, mając zawiązane oczy. Nie trzeba mieć szczególnie wykształconej wyobraźni, żeby widzieć, jak się to skończyło.

Filmy z takich „zabaw” zaczęły zalewać YouTube – nie chodzi tylko o ten inspirowany filmem „Nie otwieraj oczu”, lecz także o popularne swego czasu częstowanie się cynamonem czy jedzenie kapsułek z płynem do prania.

W odpowiedzi YouTube postanowił aktualizować warunki korzystania z serwisu – w nowej wersji regulaminu pojawiły się zapisy, które przewidują kary dla kanałów, na których pojawiają się podobne treści, w tym także „pranki”.

Na początku konta dostaną ostrzeżenie – utracą możliwość dodawania do filmów własnej miniaturki. Jeśli nie orzeźwi to miłośników mocnych wrażeń i w ciągu 90 dni otrzymają 3 ostrzeżenia, ich konto zostanie wykasowane.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.