Zło kontra zło, czyli największe kinowe czarne charaktery w animowanym crossoverze

Sergiusz Kurczuk
07.05.2018 13:51
SUPER-VILLAIN-BOWL|undefined Fot. ArtSpear Entertainment/YouTube

Takiego pojedynku jeszcze nie było! Do walki na śmierć i życie stanęli najwięksi złoczyńcy znani z historii kinematografii. 

Każdy, kto marzy o zobaczeniu na jednym ekranie grupy złoczyńców pochodzących z różnych filmów, które kompletnie nie są ze sobą powiązane ucieszy się, oglądając najnowsze dzieło twórców kanału YouTube ArtSpear Entertainment. Ta sama australijska para, czyli Joe Bauer i Rita Artman, którzy stworzyli podobny crossover z samymi protagonistami, powołali do życia ponad 20-minutową animację, w której pojawiają się ikoniczni złoczyńcy z wielu popularnych filmów. Wszystko zostało podane w humorystyczny sposób, więc wszyscy kinomani, szczególnie ci lubujący się w blockbusterach, powinni przygotować się na prawdziwą wyżerkę rozrywkową naszpikowana mnóstwem odniesień. 

Super-Villain Bowl - złoczyńcy kontra złoczyńcy

W materiale stworzonym przez ArtSpear Entertainment pojawia się naprawdę wiele czarnych charakterów. Czasem są to wcielenia tej samej postaci, jak w przypadku Jokera, Czasem mamy do czynienia z bohaterem granym przez tego samego aktora (Agent Smith kontra Red Skull). Nie zabrakło postaci z „Gwiezdnych wojen”, „Władcy pierścieni”, „Harry'ego Pottera”, „Gry o tron” kinowych uniwersów Marvela i DC, potworów z klasycznych i nieco późniejszych horrorów, a nawet słynnych gangsterów pokroju Vito Corleone, Tony'ego Montany czy Vincenta Vegi i Julesa Winnfielda. Są też kosmici z „Obcego”. „Predatora”, „Facetów w czerni”, a nawet postacie z filmów skierowanych do młodszych widzów, na przykład Zła Czarownica z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, Biała Czarownica z „Opowieści z Narnii” czy Królowa Kier z „Alicji w Krainie Czarów”. Kto wygrał ten pojedynek? Co było główną nagrodą?

Na szczególną uwagę zasługuje kilka fragmentów, między innymi scena zabójstwa Jokera Jareda Leto przez Jokera Heatha Ledgera, walka Ksenomorfa z Venomem, czy zabawna parodia slasherów, w której kolejni bohaterowie dźgają się ostrymi przedmiotami w plecy. Do finału pojedynku przeszli: mieszanka Datha Vadera z Obcym (który wygląda jak żywcem wyjęty z „Kapitana Bomby”), Thanos, i Jean Grey. Mimo sztuczek Szalonego Tytana Jean zdołała przezwyciężyć moc Rękawicy Nieskończoności. Jednak zwycięstwo odniosła Harley Quinn, której udało się zdobyć Pierścień i ukryć się przez większość walki. 

Wideo kończy się zapowiedzią kolejnej części, w której herosi i złoczyńcy połączą siły, by przeciwstawić się uosobieniu przemysłu filmowego, który w nieskończoność naraża ich na szwank. Para twórców jest odpowiedzialna za scenariusz i dubbing. Dodatkowo Bauer stworzył animację i muzykę do zabawnego crossoveru. Z niecierpliwością czekamy na trzecią część. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.