Zombie z „The Walking Dead” najechały właśnie Twoje okolice

Michał Tomaszkiewicz
13.07.2018 13:53
gra Walking Dead: Our World|undefined Fot. kadr z wideo

Jeśli myślicie, że Pokemon GO to gra dla dzieci, a Jurassic World Alive ma za mało walki, to powinniście zainteresować się grą The Walking Dead: Our World, w której można przeżyć „osobistą apokalipsę”.

Moda na gry Augmented Reality, obudzona wśród twórców oszałamiającym sukcesem Pokemon GO (w dwa lata tytuł zarobił 1,8 mld dolarów), zaczyna przynosić wysyp nowych gier tego typu.

Niantic, twórca gry z łapaniem stworków, postanowił nawet wrócić do swojego pierwszego tytułu, czyli Ingressa, i przebudować go wykorzystując doświadczenia z Pokemonów – Ingress Prime ma zadebiutować w październiku 2018 razem z anime Ingress: The Animation.

Po pomysł na wprowadzenie światów znanych z małych i dużych ekranów sięgać się będzie zapewne coraz częściej – pokazuje to przykład Jurassic World Alive, w którym możemy kolekcjonować i wystawiać do walk PvP dinozaury i ich fantazyjne hybrydy, oraz zaprezentowany właśnie The Walking Dead: Our World.

W przypadku gry w świecie „The Walking Dead” zasady są nieco inne niż w dotychczasowych tytułach AR – tutaj przede wszystkim zabija się zombie, przy okazji dorabiając się pomocników znanych z serialu.

The Walking Dead: Our World zaprezentowany

Gra jest darmowa – można ją pobrać ze sklepu Google Play lub App Store – przy czym oczywiście autorzy chcą zarabiać na mikropłatnościach pozwalających kupić przedmioty ułatwiające lub przyspieszające rozgrywkę.

Główne zadania w The Walking Dead: Our World polegają na, jakże by inaczej, strzelaniu do zombiaków, które z czasem stają się coraz bardziej odporne i pojawiają się w coraz liczniejszych hordach.

Ten element rozgrywki można obserwować w AR, dzięki czemu obraz walkerów nakładany jest na widok rzeczywistego świata.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.