Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Oto 3 przydatne wskazówki

24.05.2023 16:38
Pierwsze wrażenie w pracy Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Jest kilka prostych sposób, by wypaść dobrze na pierwszym spotkaniu.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne - często pierwsza myśl na widok nowej osoby sprawia, że albo go lubimy, albo też nie. Ciężko pozbyć się tego odczucia, więc warto wiedzieć, jak wypaść dobrze podczas pierwszego spotkania. Sara Jane Ho jest specjalistką od etykiety i od 2022 prowadzi własny program na Netfliksie "Mind Your Manners". Jakie są zatem rady specjalistki?

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Oto 3 przydatne wskazówki

Dla Sary Jane Ho etykieta nie polega na trzymaniu się kodeksu. Chodzi o poznanie norm obowiązujących w danej sytuacji i przestrzeganie ich:

Uważam, że część etykiety polega na tym, aby ludzie wokół ciebie czuli się swobodnie. Zamiast etykiety jako sztywnej konwencji, postrzegam ją jako narzędzie.

Kiedy wchodzi do dowolnego pomieszczenia, obserwuje, jakich słów używają ludzie, jakie żarty oraz interakcje się pojawiają.

Obserwacji takich miała sporo, bo mieszkała w kilku miejscach na świecie m.in. Anglii, Hongkongu i Stanach Zjednoczonych. Przy okazji każdej przeprowadzki musiała zrobić dobre pierwsze wrażenie w nowym miejscu. Jest to dosyć denerwujące, bo zapoznając np. rodzinę partnera czy pracowników w nowej pracy możemy wypaść niekorzystnie i poprawienie swojego wizerunku często jest bardzo trudne.

Kiedy po raz pierwszy wchodzisz w nowe otoczenie, zwykle jest to test. Niezależnie od tego, czy twój partner o tym wie, czy nie, testuje cię. Wiem, że ja to robię.

Jak zatem zdać ten test? Oto 3 wskazówki, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie:

  • nie przejmuj inicjatywę, obserwuj towarzystwo, w którym się pojawiłeś - jakie gesty są używane i jakie tematy są poruszane. Należy dopasować się do dynamiki grupy
  • uśmiechaj się, nawet jeśli nie jesteś w dobrym humorze, dzięki temu wzbudzisz sympatię
  • dopasuj się do zespołu - nie bądź liderem, a jedynie "naśladowcą". Nie chodzi o to, by udawać kogoś, kim się nie jest, ale by nie narzucać swojego tempa grupie. Nasza obecność powinna być bezproblemowa dla reszty.
Redakcja Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.