Chemia wraca z nowym singlem i Andym Taylorem jako producentem

Anna Prokopowicz
01.09.2020 11:08
Chemia|undefined Fot. Materiały prasowe

Zespół Chemia właśnie opublikował najnowszy singiel - "Modern Times", który został wyprodukowany przez znanego, wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i kompozytora Andy'ego Taylora. 

Andy Taylor kojarzony jest głównie z zespołem Duran Duran, ale występował także jako gitarzysta, autor tekstów i producent muzyczny takich wykonawców jak The Power Station, Robert Palmer, Rod Stewart, The Almighty, Thunder, Paul Rodgers i wielu innych.

Singiel zatytułowany „Modern Times” został nagrany w Londons Baltic Studios w zeszłym roku. Po niezwykle udanej sesji nagraniowej, zespół wrócił do tego samego studia kilka miesięcy później, aby pod okiem Andy'ego nagrać pełny album. Co ciekawe - Taylor jest autorem wszystkich tekstów na płycie

Praca z Andym była fantastyczną przygodą i wielkim zaszczytem dla nas wszystkich. Uwielbiamy Duran Duran, The Power Station, a także albumy solowe - zwłaszcza „Thunder”. Współpraca przy pisaniu i produkcji naszego nowego albumu była niesamowitym doświadczeniem, a nawet spełnieniem marzeń. Jego dbałość o szczegóły nie ma sobie równych i wiele nauczyliśmy się dzięki tej współpracy. Nie możemy się doczekać, aż wszyscy to usłyszą.

Wojtek Balczun (gitara)

Singiel został zmiksowany przez Darrena Jonesa, a zmasterowany w Abbey Road przez Seana Magee, który był częścią zespołu znanego z remasteringu ponownie wydawanych albumów Beatlesów.

W sumie cały miniony rok był dla nas niesamowity. Zakończyliśmy go trasą po Europie z liderem Hanoi Rocks, Michaelem Monroe, a także koncertami w halach i na stadionach w Ukrainie z gwiazdą tamtejszych scen - Antytilą. Aby było jeszcze lepiej - dokończyliśmy miksy i produkcję najnowszej płyty z samym Andy'm Taylor'em. Zresztą, z Andym i chłopakami z Reef udało się zagrać koncert w Milton Keynes podczas naszej europejskiej tras

Łukasz Drapała (wokal)

Singiel Modern Times ukaże się za pośrednictwem wydawnictw DCM Records, Agencji  Muzycznej Polskiego Radia oraz Absolute Label Services UK.
Zespół planuje zagrać na szkockim festiwalu Winterstorm & Monster Fest w listopadzie tego roku, jak i na wielu innych nadchodzących kluczowych imprezach, jeśli nie zostaną one przełożone lub odwołane z powodu Covid -19. W zeszłym miesiącu Chemia miała wystąpić razem ze Skid Row na koncertach w Europie, które zostały przełożone na przyszły rok.

Anna Prokopowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.