Brodka i Illusion zagrają na CieszFanów Festiwal 2023

16.05.2023 13:30
Festiwal Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Patronat nad imprezą objęło Antyradio.

CieszFanów Festiwal ogłosił kolejne gwiazdy imprezy. Na wydarzeniu zagrają: Lech Janerka, Brodka, Illusion i Akurat.

LECH JANERKA

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków ostatniego półwiecza, a przy tym poeta pięknie i oryginalnie obracający słowem. Jego piosenki towarzyszyły najpierw pokoleniu stanu wojennego, a w kolejnych dziesięcioleciach do grona jego wielbicieli przybywały kolejne roczniki. Dziś jest postacią wręcz pomnikową, otoczoną szacunkiem i niezwykłą estymą zarówno przez fanów, jak i muzyków.

BRODKA
W zeszłym roku wydała płytę „Sadza” i za nią zgarnęła dwie statuetki Fryderyka w kategoriach „muzyka alternatywna” i „teledysk”. Dwie różne dziedziny sztuki, ale to dla Moniki Brodki niestraszne, bo jest artystką wszechstronną - pisze piosenki, reżyseruje swoje teledyski, projektuje ubrania, ale także prowadziła audycję radiową, próbowała swoich siła na planie filmowym.

ILLUSION
Trzydzieści lat temu wygrali pierwszą edycję popularnego w połowie lat 90. konkursu Marlboro Rock In i od tego zaczęła się ich kariera. Ich ciężkie i mroczne riffy połączone z bezpośrednimi i społecznie zaangażowanymi tekstami Tomka „Lipy” Lipnickiego stworzyły nową jakość na scenie ciężkiego grania w naszym kraju.

AKURAT
W ich piosenkach słychać rocka, ska, reggae, funk, electro i popowe melodie, a w instrumentarium mają dęciaki i gitary. W pierwszym dziesięcioleciu tego wieku byli gwiazdą i ulubieńcami studentów stając się fenomenem juwenaliów. Po latach ich piosenki wciąż brzmią świeżo i świetnie sprawdzają się na koncertach.

Podczas tegorocznego festiwal w Cieszanowie wystąpią też: Dezerter, Hunter, Słoń, Cool Kids Of Death, Strachy Na Lachy, Majka Jeżowska, Spięty, Frontside, Izzy And The Black Trees, Gooral, Dirty Shirt, Nanga, Proletaryat, Renata Przemyk, Mery Spolsky, Kirszenbaum.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Karnety na CieszFanów Festiwal są wciąż dostępne. Trzecia pula jest w cenie 300 zł i ta cena będzie obowiązywać aż do wyczerpania tej puli. Potem zostaną podwyższone do 350 zł, a przed festiwalem będzie można je nabyć już na miejscu za 400 zł.

Osobne ceny są dla dzieci od 11 do 16 roku życia. Dla nich można karnety można nabyć za połowę ceny karnetu dla dorosłych. Natomiast dzieci do 10 roku życia wchodzą za darmo! Będą też dostępne bilety jednodniowe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale dopiero w maju. .

Karnety dostępne na stronach: E-BILET oraz BILETY24.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.