Muzycy Dżemu, Riverside i CETI gośćmi koncertu z okazji 55-lecia Deep Purple

02.10.2023 17:24
Muzycy Dżemu, Riverside i CETI gośćmi koncertu z okazji 55-lecia Deep Purple Fot. materiały prasowe

Patronat nad imprezą objęło Antyradio.

W tym roku obchodzimy 55. rocznicę powstania niekwestionowanej legendy hard rocka - zespołu Deep Purple. Z tej okazji grupa Made in Warsaw, która od przez ponad 10 lat organizowała warszawskie Memoriały Jona Lorda, poświęcone pamięci klawiszowca Deep Purple, zaprasza na specjalny koncert.

Nowa forma corocznego muzycznego spotkania  - Purple Day czyli Polski Dzień Purpury - pozwala szerzej spojrzeć na twórczość nie tylko samej brytyjskiej legendy, ale także zespołów, które były tworzone przez jej członków - m.in Rainbow i Whitesnake.

Już 12 listopada na scenie Terminalu Kultury Gocław w Warszawie zabrzmią nie tylko największe szlagiery Deep Purple, ale także ciekawostki i mniej znane utwory z bogatego dorobku grupy. Dodatkową atrakcją będzie udział gości specjalnych. Zaproszenie organizatorów przyjęli m.in Jurek Styczyński (Dżem), Grzegorz Kupczyk (CETI) oraz Michał Łapaj (Riverside). Nie zabraknie więc wyjątkowych wykonań i unikalnych scenicznych spotkań.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Made in Warsaw to jedyny polski “tribute band” Deep Purple, mający w repertuarze także utwory innych zespołów z kręgu “purpurowej rodziny” (Raibow, Whitesnake). Przez kilka ostatnich lat dowodzony przez Łukasza Jakubowicza (organy Hammonda) projekt pojawił się zarówno na scenach klubowych jak i festiwalowych (m.in Zew się Budzi czy Scinawski Blues nad Odrą)

Purple Day 2023 odbędzie się w niedzielę 12 listopada w warszawskim Terminalu Kultury Gocław. Zapewniamy miejsca zarówno siedzące jak i stojące. Wcześniejszy start imprezy (18:30) sprawi, że słuchacze w każdym wieku będą mogli uczestniczyć w koncercie tak jak w niedzielnym wyjściu do teatru, bez szwanku dla jakości dnia następnego.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.