Mysłowicki AlterFest: Zagrają Fisz Emade, Voo Voo i Daria ze Śląska

25.05.2023 12:30
Mysłowicki AlterFest: Zagrają Fisz Emade, Voo Voo i Daria ze Śląska Fot. materiały prasowe

Patronat nad imprezą objęło Antyradio.

W lipcu Mysłowice na jeden weekend staną się stolicą polskiej muzyki alternatywnej we wszystkich jej odsłonach – od indie-rocka, poprzez post-punk, aż po hip-hop, czy indie-pop. Podczas AlterFestu zagrają zarówno najważniejsi przedstawiciele polskiej alternatywy, jak i najciekawiej zapowiadający się debiutanci.

Na dwóch festiwalowych scenach usłyszymy dziesięciu wykonawców, m.in. jedną z największych legend polskiej muzyki, czyli zespół Voo Voo, balansującą pomiędzy hip-hopem, funkiem i jazz-hopem formację Fisz Emade Tworzywo, czy Misię Furtak, której muzyka z pogranicza indie-popu i rocka zapewne przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom trochę spokojniejszych brzmień.

Nie zabraknie także jednego z największych objawień rockowych ostatnich lat, czyli zespołu Dziwna Wiosna, jak również Darii ze Śląska, której debiutancka płyta szturmem wdarła się na antenę najważniejszych rozgłośni w kraju i niemal na wszystkie najpopularniejsze playlisty serwisów streamingowych. AlterFest to także doskonała okazja do odkrywania nowej muzyki, dlatego nie zabraknie tutaj również debiutantów, którzy w najbliższych latach niewątpliwie będą ważną częścią polskiej sceny alternatywnej – mowa tu m.in. o duetach Chair i color blue.

Organizowany od 2012 roku w Mysłowicach AlterFest to jeden z najbardziej kameralnych letnich festiwali w Polsce. Zaplanowany na maksimum tysiąc osób, odbywający się w otoczeniu przyrody festiwal swoim wyjątkowym klimatem sprawia, że jest odwiedzany przez fanów dobrych brzmień z niemal każdego zakątka kraju.

Jedenasta edycja AlterFestu odbędzie się w dniach 21-22 lipca w mysłowickim Parku Słupna. Bilety jednodniowe w cenie 60 zł oraz dwudniowe karnety w cenie 90 zł nadal są w sprzedaży - można je nabyć na portalu KupBilecik.pl.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.