Spotkanie "Dakarowa strona Mocy". Imprezę poprowadzi Joanna Zientarska

Aleksandra Degórska
02.03.2023 14:47
Spotkanie "Dakarowa strona Mocy". Imprezę poprowadzi Joanna Zientarska Fot. materiały prasowe

Patronat nad wydarzeniem objęło Antyradio.

Firma Techtir z Pszczyny zaprasza na pełne emocji spotkanie motoryzacyjne, które odbędzie się w dniu 11 marca o godz. 17.00 w Pubie Sztamfer zlokalizowanym przy ul. Bankowej w Pszczynie.

Spotkanie będzie poświęcone pustynnej tematyce rajdu Dakar 2023. Wśród zaproszonych Gości na scenie zasiądą członkowie Teamów, które przemierzały pustynię wzdłuż i wszerz, by osiągnąć wymarzone podium. Przypomnijmy, że rozwiązania opracowane przez Bartosza Woźnikowskiego – prezesa Techtir i Jego Zespół projektowy, zostały zastosowane w trzech samochodach, które wystartowały w tegorocznym rajdzie. Projektanci byli odpowiedzialni za zestrojenie silników w dwóch pojazdach marki Tatra i jednym Fordzie. Należy zwrócić uwagę, że samochody, o których mowa, były całkowicie dedykowane rajdowi i projektowane były „od zera”. Pojazdy zostały zbudowane przez czeską firmę FeshFesh, która od lat wystawia specjalistyczne jednostki na tego typu imprezach.

Ciężarówki doskonale poradziły sobie podczas rajdu. Team polsko-czeski #509 ukończył z powodzeniem wszystkie 14 odcinków z doskonałymi lokatami, dzięki czemu wywalczył miejsce na dakarowym podium, zajmując 9 miejsce w klasyfikacji generalnej. Ciężarówka ta znalazła się tym samym w TOP10 Dakaru 2023!  Zespół litewski #514 zdobył złoto odcinka 14, plasując się jednocześnie na 17 pozycji w klasyfikacji generalnej.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Rozmowę z zaproszonymi na spotkanie Gośćmi poprowadzi Joanna Zientarska. Podczas wydarzenia nastąpi otwarcie wystawy pustynnych fotografii autorstwa Bartosza Woźnikowskiego, który był cały czas obecny podczas rajdu. Będziecie mieli okazję się przekonać, co porabia programista na pustyni w czasie, gdy jego samochody mkną przez pustynię na pełnym gazie.

Wstęp na imprezę jest darmowy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.