Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023: Znamy pełny harmonogram

12.05.2023 17:04
Koncert Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Patronat nad imprezą objęło Antyradio.

Zaledwie cztery tygodnie pozostały do startu 18. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Początek celebracji już w czwartek 8 czerwca w przestrzeni NOSPR. Łącznie podczas festiwalowego weekendu usłyszymy ponad 40 artystów, którzy zagrają na 5 scenach w katowickiej Strefie Kultury oraz w oficjalnym klubie festiwalowym, jakim w tej edycji będzie JAZBAR Muchowiec. Karnety i bilety wciąż do nabycia na stronie www.festiwalnowamuzyka.pl. Już teraz warto podjąć decyzję o ich zakupie, bo 26 maja cena biletów wzrośnie.

Otwarcie 18. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w gościnnych progach NOSPR. Gwiazdą uroczystego koncertu otwarcia będzie Max Cooper. Brytyjski artysta zaprezentuje unikalne show audiowizualne, zacierające granice między sztuką, muzyką, filmem i technologią.

Po tym szczególnym otwarciu nadejdą dwa dni festiwalowe, wypełnione muzycznym wrażeniami z najwyższej półki. Największe zainteresowanie publiczności przyciągnie główna scena, która jak co roku stanie w imponującej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W piątek 9 czerwca na Scenie Miasta Muzyki zagrają utytułowani twórcy, który od wielu lat wytyczają nowe kierunki rozwoju elektroniki, jak Orbital, Clark i Oneohtrix Point Never. Obok nich zagra również bardzo obiecujący zespół PVA, który łączy electro z punkową energią. Z kolei w sobotę 10 czerwca na głównej scenie wystąpi kilkoro z najbardziej wyczekiwanych artystów tej edycji - gwiazdy electropopu Röyksopp, wielka sensacja alternatywnego R&B Sudan Archives, legendarny zespół Tangerine Dream w nowym składzie, a także KRÓL, czyli jeden z najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wewnątrz MCK stanie również scena Tauron Music Hall. Podczas festiwalu usłyszymy tam występy międzygatunkowych projektów muzycznych. W piątek 9 czerwca wystąpi na niej krajowy wokalista Baasch, alternatywny raper billy woods, święcąca triumfy brytyjska piosenkarka Biig Piig oraz gwiazda techno Pantha Du Prince. Z kolei w sobotę 10 czerwca zagrają światowi ambasadorowie polskiej elektroniki z duetu Skalpel, a także amerykański saksofonista Theon Cross oraz artyści wytyczający nowe szlaki w muzyce basowej - Hudson Mohawke i Romare.
Więcej informacji o festiwalu na oficjalnej stronie internetowej: http://festiwalnowamuzyka.pl

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.