The Subways na 2 koncertach w Polsce

Aleksandra Degórska
21.02.2023 17:26
The Subways na 2 koncertach w Polsce Fot. materiały prasowe Live Nation

Patronat nad koncertami objęło Antyradio.

The Subways zagrają 2 koncerty w Polsce - 22 marca 2023 w Krakowie w klubie Kwadrat oraz 23 marca 2023 w warszawskim klubie Hybrydy. Kapela uchodzi za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów, aktywnie koncertujących i porywających tłumy wybuchowym rockowym dźwiękiem szalonymi występami.

Cofając się do 2005 roku, Billy, Charlotte i Josh, o średniej wieku 18 lat, wkręcili się na międzynarodową scenę muzyczną z debiutanckim albumem „YOUNG FOR ETERNITY” oraz z rockowo-klubowym singlem „ROCK & ROLL QUEEN”. Występ w przebojowym amerykańskim serialu dla nastolatków – THE OC - oraz w filmie – RocknRolla – sprawił, że utwór trafił na listę Spotify Rock Playlist.

Zespół do tej pory wydał 4 albumy. Ich drugi krążek, ‘ALL OR NOTHING’ (2008), został nagrany w Los Angeles wraz z bardzo wpływowym producentem Butchem Vig.  Kolejny album został wydany w 2011 - ‘MONEY AND CELEBRITY’. Czwarty album, o tym samym tytule, co nazwa zespołu, ukazał piosenkarza Billiego Lunna jako producenta, ponieważ to właśnie on przejął pełną kontrolę nad realizacją dźwięku i miksowaniem. W kwietniu 2021 zespół podpisał kontrakt z Alcopop i wydał singiel „Fight” inspirowany ruchem Black Lives Matter.

Występowanie na żywo to zdecydowanie konik zespołu. Wzięli udział w ponad setce festiwali – w tym Glastonbury’s Piramide Stage, Reading, Leeds, Rock Im Park.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.